Вітчизняні розробники з FindFace обійшли американців

224

Від автора: вітчизняні розробники з NtechLab виграли міжнародний конкурс EmotionNet Challenge, в рамках якого програмісти «змагалися» у розпізнаванні емоцій людей на фото з допомогою спеціальних алгоритмів.

Компанія NtechLab є творцем відомого онлайн-сервісу по розпізнаванню осіб на фото FindFace. Всього в конкурсі брали участь 40 команд, велика частина з яких вибула ще на попередньому етапі.

Головною трудністю при виконанні поставленого завдання було те, що на багатьох «впізнає» фотографіях обличчя людей були повернені в різні боки. При цьому знімки робилися при різних рівнях освітленості. Що також ускладнювало ідентифікацію.

В рамках конкурсу команди повинні були точно встановити 16 основних емоцій в залежності від поєднання скорочених мімічних м’язів на обличчі. Щоб утруднити ідентифікацію, організатори турніру» спеціально знижували якість аналізованих знімків.

У фіналі російським програмістам вдалося обійти своїх американських колег з Університету Джона Хопкінса (місто Балтімор). Алгоритм розпізнавання осіб NtechLab був визнаний кращим.