Віддалене адміністрування компютера. Програма TeamViewer.

393


Текст заявки: Добрий вечір, скажіть чи можна віддалено адмініструвати комп’ютер, не знаючи його IP адресу?

Віддалене адміністрування дозволяє Вам отримати доступ до комп’ютера, перебуваючи в будь-якій точці земної кулі маючи при цьому комп’ютер з можливістю виходу в Інтернет і спеціальне. Існує досить велика кількість програм, що дозволяють здійснювати віддалене адміністрування, в цій статті я розповім про програму TeamViewer. Завантажити програму Ви можете з офіційного сайту по цьому посиланню. TeamViewer безкоштовна для некомерційного використання.

Установка програми:

Програма не вимагає обов’язкової установки (Рис.1).

Рис. 1 Выбор варианта использования TeamViewer
Рис. 1. Вибір варіанта використання TeamViewer

При цьому Ви можете скористатися програмою навіть без установки на комп’ютер.Установка програми дасть Вам можливість зробити деякі додаткові параметри. У разі, якщо Ви хочете встановити TeamViewer, виберіть пункт «Встановити, виберіть тип використання програми (використання TeamViewer в некомерційних цілях безкоштовно), прийміть умови ліцензійної угоди та зобов’язання по використанню програми тільки в особистих цілях, потім виберіть тип установки (Рис.2).

Рис.2 Выбор типа установки
Рис.2 Вибір типу установки

Виберіть режим управління доступом (Рис.3).

Рис.3 Выбор режима управления доступом
Рис.3 Вибір режиму керування доступом

Натисніть «Готово». Після цього TeamViewer буде встановлена на Ваш комп’ютер. Як я вже зазначав вище, Ви можете використовувати TeamViewer і без установки, для цього просто виберіть пункт «Запустити» (див. рис.1), а потім прочитайте та прийміть умови ліцензійної угоди. Після цього програма буде запущена.

{mospagebreak heading=Установка програми&title=Робота з програмою}

Робота з програмою:

Основне вікно TeamViewer представлено на рис 4.

Рис.4 Основное окно TeamViewer
Рис.4 Основне вікно TeamViewer

Як видно з малюнка програма підтримує 2 основних режими: очікування підключення (очікування сеансу), цей режим застосовується для того комп’ютера, до якого буде проводитися віддалене підключення, і другий режим необхідний для створення підключення (створити сеанс). Таким чином, якщо Ви чекаєте з’єднання, повідомте свій ID і пароль для створення сесії, тій людині, яка буде віддалено адмініструвати Ваш комп’ютер. Якщо ж Ви хочете підключитися до іншого комп’ютера, Вам необхідно запросити у користувача його ID і пароль і ввести в наведену нижче форму. При цьому можна вибрати тип використання TeamViewer (віддалена підтримка, демонстрація, передача файлів або ). Для звичайного адміністрування використовуйте встановлений за замовчуванням пункт «Дистанційна підтримка». Після цього натисніть на кнопку «Підключити до партнера». Програма запропонує ввести пароль, а потім створить підключення. Зрозуміло, для створення підключення і під час адміністрування TeamViewer повинен бути запущений як на керівнику, так і на керованому комп’ютері. Примітно, що творці TeamViewer дозволяють спробувати програму в дії, маючи у Вашому розпорядженні тільки один комп’ютер. Для цього просто закрийте програму (натиснувши на червоний хрестик), після чого з’явиться таке повідомлення (Рис.5).

Рис.5 Тестовое подключение к ПК
Рис.5 Тестове підключення до ПК

Для того щоб створити тестове підключення, натисніть кнопку «Так». З’явиться вікно (Рис.6).

Рис.6 Подключение к тестовому компьютеру
Рис.6 Підключення до тестового комп’ютера

Введіть тестовий ID , після цього натисніть кнопку «Підключитися до партнера», з’явиться віконце (Рис.7).

Рис.7 Запрос пароля для создания подключения
Рис.7 Запит пароля для створення підключення

Введіть пароль і натисніть на кнопку «Вхід в систему», після цього буде проведено підключення до тестового комп’ютера (Рис.8).

Рис.8 Управление тестовым компьютером
Рис.8 Управління тестовим комп’ютером

Тут Ви можете спробувати управління тестовим комп’ютером. Таким же чином Ви зможете дистанційно керувати комп’ютером користувача, з яким у Вас встановлено підключення через TeamViewer. На цьому робота з програмою може бути закінчена. Просто закрийте підключення, натиснувши на хрестик. У висновку варто відзначити, що Ви можете зробити деякі налаштування TeamViewer для забезпечення максимально комфортного використання програми. Для цього скористайтесь розташованому зверху меню TeamViewer (див. рис.4). У меню доступні 3 пункту: «Підключення», «Додатково» і «Довідка». Для того щоб зробити настройки TeamViewer виберіть пункт «Додатково» в ньому підпункт «Опції». З’явиться вікно (Рис.9).

Рис.9 Опции TeamViewer
Рис.9 Опції TeamViewer

Ліворуч знаходиться перелік настроюються опцій. Для досягнення максимально комфортної роботи з програмою Ви можете налаштувати ці опції, як вважаєте за потрібне. Однак це лише додаткові можливості, як було описано раніше TeamViewer готовий до створення віддаленого підключення відразу після установки або запуску без установки яких-небудь додаткових опцій.Якщо у Вас залишилися якісь питання, ми будемо раді відповісти на них у коментарях до даної статті.

Джерело: http://ipguard.org.ua/