Уряд намагається взяти під контроль VPN-сервери і анонімайзери

213

Від автора: Роскомнадзор розробив проект закону про блокування вітчизняних анонімайзерів, які надають своїй аудиторії доступ до заборонених ресурсів. Документ створений «за замовленням» Ради Безпеки Росії.

Інші джерела приписують авторство нового законопроекту Медіа-комунікаційного союзу. У документі пропонується зобов’язати сервіси VPN обмежити доступ до ресурсів, заборонених в Росії. У разі якщо сервіси відмовляться виконувати цю вимогу, то сайти анонімайзерів самі зазнають блокування.

Те, що авторами проекту закону є юристи Медіа-комунікаційного союзу, цілком ймовірно. Члени організації зацікавлені в тому, щоб росіяни не відвідували заблоковані сайти, на яких у вільному доступі викладаються піратські копії авторського контенту.

Проект передбачає внесення поправок у чинне законодавство. Автори документа відзначають, що існуюча процедура блокування сайтів неефективна. Користувачі легко обходять обмеження з допомогою анонімайзерів. Тому їх слід змусити виконувати норми закону або заборонити.

Крім цього в документі пропонується заборонити пошуковикам виводити у видачі посилання на заборонених в Росії сайтів. При порушенні цієї норми з пошукових систем буде стягуватися штраф розміром до 700 тис. руб.