Що таке Yii і з чого почати

192

Від автора: вітаю вас, друзі. У циклі статей ми з вами почнемо знайомитися з сучасним фреймворком Yii. З даної статті ви дізнаєтеся, що таке Yii і з чого почати його вивчення. Ви дізнаєтеся про поняття PHP-фреймворку, які бувають фреймворки, а також у чому переваги роботи Yii фреймворка.

Отже, почнемо, мабуть, з загального питання: що таке фреймворк взагалі і PHP фреймворк зокрема. Дуже коротким і ємним визначенням цього терміна буде простою його переклад з англійської. Фреймворк — це каркас, основа, структура. Якщо трохи розширити це визначення, то можна сказати, що фреймворк — це каркас вашого майбутнього додатки плюс набір додаткових інструментів, які прискорять вашу роботу по створенню сайту.

Щоб стало ще зрозуміліше, давайте візьмемо приклад з практики. Припустимо, вам потрібно створити сайт. При цьому ви не використовуєте ні фреймворків, ні CMS, тобто все пишете з нуля. У цьому випадку вам потрібно почати з продумування структури сайту, з питань підключення до бази даних і роботи з нею, не забувати про питання безпеки як на сервері, так і на клієнті, продумати механізм авторизації і реєстрації та багато-багато іншого.

Всі перераховані вище питання віднімуть у вас багато часу. І ці ж перераховані питання уже вирішені в різних PHP фреймворках. Там вже продумана структура вашого майбутнього додатки, маршрутизація, зручна робота з БД, робота з користувацькими даними і багато іншого. Фреймворки пропонують нам зручний і гнучкий каркас для програми, а також набір бібліотек, які можна використовувати за потребою. Таким чином, написання сайту прискорюється в рази.

Сьогодні можна зустріти досить велика кількість різних PHP фреймворків, наприклад кілька найбільш популярних: Yii, Laravel, CakePHP, Symfony, CodeIgniter і десятки інших. У рунеті Yii фреймворк є одним з безумовних лідерів.

Що ж таке Yii? Фреймворк Yii — це сучасний PHP фреймворк для розробки веб-додатків будь-якого рівня складності. Yii, як і будь-який сучасний фреймворк, реалізує шаблон MVC, а це означає, що логіка буде відокремлена від відображення, що робить код більш чистим і логічним.

Як і інші фреймворки, Yii пропонує нам величезну кількість додаткових можливостей, серед яких: безпека з коробки (валідація та фільтрація даних, захист від SQL-ін’єкцій та XSS), зручна робота з БД, Yii debug і багато інших плюшок, прискорюють роботу по створенню сайту.

Питання що таке Yii framework, гадаю, тепер більш-менш зрозумілий. З чого ж почати вивчення Yii? Звичайно ж з офіційного сайту фреймворку Yii. Там ви знайдете документація по фреймворку у вигляді керівництва користувача і API.

Офіційний сайт представлений англійською мовою, так що якщо з англійською у вас є проблеми, тоді потрібно підшукати перекладну документацію. Благо, це не велика проблема. В мережі є російськомовні спільноти Yii, де можна знайти перекладну документацію. Більш докладно з ресурсами для вивчення Yii ми познайомимося вже в наступних статтях. Ну а на сьогодні все. Більше про фреймворку Yii ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків.