Роскомнадзор «тисне» на вітчизняні VPN-сервіси

222

Від автора: Роскомнадзор веде переговори з анонімайзерів про обмеження доступу російської аудиторії до забороненим у країні ресурсів. Про це глава VPN-сервісу HideMe.ru розповів журналістам «Ведомостей».

Керівник HideMe.ru Маркус Саар розповів, що в минулому році очолюваний ним сервіс був занесений в список заборонених Роскомнаглядом. Відразу після цього анонімайзер виконав всі вимоги відомства. Але Роскомнадзор не поспішав «розблокувати» сайт.

Представники відомства натомість зняття всіх «санкцій» вимагали від анонімайзера обмежити доступ до сайтів, заборонених на території Росії. Але керівництво сервісу розцінила це як «тиск» з боку відомства, тому відмовилося від виконання вимог Роскомнадзора.

При цьому Маркус повідомив про те, що «тиску» піддався іншій анонімайзер – Cameleo. Сервіс HideMe.ru спробував розмістити на цьому майданчику свою рекламу, але Роскомнадзор «попросив» адміністрацію Cameleo не транслювати оголошення. Після цього піддається тиску сервіс знімав з себе» блокування, накладені відомством, через вищі судові інстанції і домігся зняття обмежень.

Вадим Ампелонский (глава прес-служби Роскомнадзора) зазначив, що анонімайзери є інструментом, за допомогою якого користувачі можуть обійти блокування. Тому у всіх судових рішеннях зазначено, що подібні сервіси знаходяться під забороною. Але якщо VPN-сервер закриває для своєї аудиторії доступ до заборонених в Росії ресурсів, то таким чином він виконує постанову суду і блокування з нього буде знято.