Російські влади займуться блокуванням піратських «дзеркал»

253

Від автора: у Держдуму надійшов на розгляд проект закону, дія якого спрямована на блокування дзеркал заборонених інтернет-ресурсів. Причиною розробки нового документа стала неможливість заходу контролюючими органами автоматичного створення дзеркал піратських ресурсів.

Проект був розроблений представниками Мінкомзв’язку. Положення документа повинні внести в чинне законодавство саме поняття «дзеркала». У новому законі цей термін прописаний як «похідний сайт в Мережі».

Крім цього документ зобов’язує пошукові системи видаляти з своїх видач всі «дзеркальні» сторінки піратських ресурсів. Тобто посилання на веб-сторінки, на яких неодноразово публікувався контент, захищений авторським правом, та які внесені в єдиний державний реєстр заборонених (заблокованих») сайтів.

Проект закону був підписаний прем’єр-міністром і направлений на розгляд у Державну Думу. Таким чином влада намагається вирішити «дзеркальну» проблему Рунета. А також реабілітуватися після того, як стало ясно, що вічне блокування сайтів, вироблена Роскомнаглядом, виявилася малоефективною і майже не позначилося на відвідуваності піратських (заблокованих) ресурсів.

Передбачається, що в разі прийняття нового закону блокування дзеркал буде проводитися за спрощеною схемою: на основі рішення суду, а щодо виданого судового наказу. Завдяки чому терміни блокування значно зменшаться.