Протизаконні публікації в соціальних мережах будуть обходитися дорого!

239

Від автора: у Держдумі запропонували карати за відмову прибирати недостовірні і протизаконні публікації, розміщені в соцмережах. За це (в ініційованому до розробки проекті закону) передбачаються мільйонні штрафи.

«Єдина Росія» запропонувала розробити проект закону, що передбачає покарання за відмову видаляти з соціальних ресурсів протизаконні і недостовірні публікації. Якщо закон приймуть, то за подібне «непослух» звичайні користувачі будуть штрафувати на суму до 5 млн. руб., а юридичні особи – на 30 мільйонів і більше. При цьому максимальна сума штрафу становить 50 млн. руб.

Автори ініціативи пояснюють, що для введення нової відповідальності потрібно внести поправки в чинне законодавство про адміністративні правопорушення. Уточнюється, що каратимуть не звичайних користувачів, а «ініціаторів поширення інформації».

Для контролю над виконанням нового закону соціальні мережі зобов’яжуть створити окремі цілодобові служби підтримки, щоб кожен користувач зміг поскаржитися на протиправну або недостовірну публікацію.

Представники «Вконтакте» прокоментували нову ініціативу єдиноросів. В соціалці зазначили, що такі вимоги є зайвими і технічно нездійсненними.