Позасудова блокування позбавить власників сайтів права на захист своїх інтересів

20

Від автора: члени РАЙОК (Російська асоціація електронних комунікацій) відправили в Годуму колективне послання, в якому висловилися проти введення в країні процедури позасудового блокування інтернет-ресурсів.

Пропозицію про введення процедури блокування сайтів без рішення суду вніс на розгляд міністр культури РФ В’ячеслав Мединський. У РАЙОК вважають, що на відміну від судових інстанцій адміністративні органи не зможуть забезпечити прийняття неупереджених рішень.

Також вітчизняні інтернет-компанії не влаштовує, що з процесу буде виключено власник сайту. З-за цього він не зможе захистити свою точку зору і скористатися послугами адвоката.

В організації побоюються, що реалізація подібного типу процедури призведе до виникнення правових прецедентів. Автор проекту закону пропонує використовувати позасудову блокування для вирішення економічних суперечок, а не для захисту свобод і прав громадян країни.

Якщо поправки, запропоновані Мединским, будуть прийняті, то інші представники ринку також зможуть зажадати введення досудових процедур для своїх сфер діяльності.