Пошуковики і Роскомнадзор домовилися про видалення заборонених сайтів з видач

20

Від автора: вітчизняні пошуковики будуть отримувати дані про заборонених на території країни сайтах в автоматичному режимі. Контроль над видаленням з видач посилань на «протизаконні» ресурси реалізується за рахунок взаємодії пошукових сервісів з системою Роскомнадзора.

На своєму офіційному ресурсі відомство повідомляє про минулий обговоренні нових норм федеральних законів про блокування «піратських» дзеркал і роботі VPN сервісів. У діалозі брали участь представники кількох вітчизняних пошукачів: Яндекса, Mail.Ru і Супутника.

В ході обговорення була відпрацьована єдина схема виконання нових законодавчих норм. Роскомнагляд в автоматичному режимі розсилає пошуковим системам апдейти реєстру заборонених у країні ресурсів. Після цього вони видаляють зі своїх матеріалів посилання на заблоковані сайти.

За виконання пошукачами нового законодавства відповідає Роскомнагляд. Зазначається, що контроль буде відбуватися в автоматичному режимі завдяки інтеграції систем пошукових сервісів з інформаційною системою контролюючого відомства.