Обмежить Держдума доступ підлітків до соціальних медіа?

271

Від автора: у Держдуму знову надійшов на розгляд звід поправок, які забороняють підліткам, яким ще немає 14 років, користуватися соціальними медіа. Для отримання доступу батьки дітей повинні будуть в письмовій формі надати на це дозвіл.

Звід поправок вже вносився на схвалення депутатам навесні минулого року, але був знятий з розгляду. Автором проекту є єдинорос Віталій Мілонов.

У проекті закону сказано, що при реєстрації в соцмережі користувач зобов’язаний надати електронний скан паспорта або іншого документа, що підтверджує його особу.

Якщо користувачеві не виповнилося 14 років, то отримати доступ до соціальної мережі він зможе після надання батьками або опікунами письмового дозволу. У разі порушення цієї процедури з користувача (його батьків) стягується штраф у розмірі 3-5 тис. руб.

Автор поправок зазначає, що зміна інформаційного законодавства дозволить успішніше боротися з підлітковою злочинністю і відгородить дітей від посягань на їхнє здоров’я і життя «злісних елементів», що мешкають в соціалках.