Node.js — Установка середовища

301

Від автора: насправді, установка Node js та налаштування власної середовища не так вже необхідні для того, щоб почати вивчення. Все дуже просто, ми вже створили середовище Node.js онлайн, щоб ви могли виконувати всі доступні завдання в Інтернеті, паралельно з вивченням теоретичного матеріалу. Таким чином ви можете закріплювати теорію практичними завданнями. Ви можете змінювати і виконувати код будь-якого прикладу.

Спробуйте виконати приклад оригінальної статті, використовуючи опцію Try it в правому верхньому куті наведеного нижче код:

/* Програма Node.js Hello World! */
console.log ( «Hello World!» );

Налаштування локальної середовища

Якщо ви все одно хочете налаштувати свою середовище для Node.js вам знадобляться наступні два ресурсу: (a) Текстовий редактор і (b) Двійкові файли Node.js.

Текстовий редактор

Він буде використовуватися для написання коду програми. Наприклад, ви можете використовувати Windows Notepad, OS Edit command, Brief, Epsilon, EMACS і vim або vi.

В різних операційних системах ви можете використовувати різні редактори і різні їх версії. Наприклад, Notepad буде використовуватися Windows, а vim або vi можна використовувати як в Windows, так і Linux чи UNIX.

Файли, створені користувачем у редакторі, називаються вихідними файлами і містять вихідний код програми. Вихідні файли для програм Node.js зазвичай задаються з розширенням «.js ».

Щоб приступити до програмування у вас повинен бути текстовий редактор, а також ви повинні мати достатні навички для написання комп’ютерної програми, збереження її у файлі і виконання.

Node.js Runtime

Вихідний код, що міститься у вихідному файлі — це просто javascript. Для інтерпретації вашого javascript-коду використовується інтерпретатор Node.js.

Node.js поставляється у вигляді двійкового інсталяційного файлу для операційних систем SunOS, Linux, Mac OS X і Windows 32-розрядну (386) і 64-розрядну (amd64) версії.

У наступному розділі ми розповімо, як встановити бінарний дистрибутив Node.js на різних операційних системах.

Скачайте архів Node.js

Скачайте останню версію інсталяційного архіву Node.js з Node.js Downloads. На момент написання даного посібника для різних операційних систем були доступні наступні версії.

Node.js — Установка середовища

Установка на UNIX/Linux/Mac OS X і SunOS

Завантажте архів node-v6.3.1-osname.tar.gz відповідний архітектурі вашої операційної системи і витягніть файли в папку /tmp, а потім перемістіть витягнуті файли в папку /usr/local/nodejs. Наприклад:

$ cd / tmp
$ wget http://nodejs.org/dist/v6.3.1/node-v6.3.1-linux-x64.tar.gz
$ tar xvfz node-v6.3.1-linux-x64.tar.gz
$ mkdir -p / usr / local / nodejs
$ mv node-v6.3.1-linux-x64 / * / usr / local / nodejs

Додайте шлях /usr/local/nodejs/bin в змінну середовища PATH.

Node.js — Установка середовища

Установка Windows

Використовуйте файл MSI і дотримуйтесь інструкцій Майстра установки, щоб встановити Node.js. За замовчуванням використовує інсталятор для дистрибутиву Node.js папку C:\Program Files\nodejs. Настановна програма повинна задати каталог C:\Program Files\nodejs\bin змінної середовища Windows PATH. Перезавантажити всі інтерфейси командного рядка, щоб зміни вступили в силу.

Перевірка установки: Виконання файлу

Створіть на комп’ютері файл з ім’ям main.js (для Windows або Linux), що містить наступний код.

/* програма node.js Hello, World! */
console.log(“Hello, World!”)

Тепер виконайте файл main.js, використовуючи інтерпретатор Node.js щоб побачити результат:

$ node main.js

Якщо у вас все в порядку, в результаті ви повинні побачити наступне: Hello, World!