Модуль Drupal transliteration

288

Від автора: вітаю Вас друзі. Сьогодні ми з Вами поговоримо про посилання, адже їх вигляд дуже важливий як для пошукачів, так і для загального сприйняття Вашого сайту. При цьому швидше за все Ви знаєте, що для формування красивого URL, необхідний якийсь псевдонім, того елемента, для якого формується посилання. Тому в даному уроці ми розглянемо автоматичне формування псевдонімів, а значить і посилань, за допомогою простого, але дуже ефективного модуля, під назвою Transliteration Drupal 7.

Для початку давайте створимо тестовий матеріал і подивимося, як буде сформований URL. А отже, переходимо в розділ “Вміст”, клікаємо по кнопці “Додати матеріал” і вибираємо потрібний тип, наприклад “Article”. Далі в якості заголовка вказуємо “Привіт Світ!” і додаємо тестове вміст.

Модуль Drupal transliteration

При цьому псевдонім “ручками” не прописуємо, так як нас цікавить те, як саме движок Drupal створить посилання.

Модуль Drupal transliteration

Після цього зберігаємо зміни і переходимо до настроюваної частина CMS для перевірки результатів.

Модуль Drupal transliteration

Результат – цілком очікуємо, ми бачимо в URL ключове слово node і ідентифікатор створеного матеріалу. Хотів би зазначити, що ключове слово вибрано не випадково, так як в Drupal, нода – це базова одиниця контенту і матеріал також є нодою.

Даний URL, по суті, хоч і є людино-зрозумілим, але все ж мало інформативний і для пошуковиків абсолютно даремний. Тому давайте, це виправимо, використовуючи два спеціальних модуля Transliteration і PathAuto. Перший – необхідний для транслітерації автоматично створюваних псевдонімів, а другий як раз і буде формувати їх без нашої участі. Першим справу встановимо модуль transliteration, для цього переходимо по посиланню.

Модуль Drupal transliteration

Як зазвичай внизу сторінки, наведені посилання останніх актуальних версій. Копіюємо шлях необхідного формату архіву і переходимо в панель адміністратора в розділ “Модулі”.

Модуль Drupal transliteration

А потім клацаємо по посиланню “Встановити новий модуль”.

Модуль Drupal transliteration

Додаємо в текстове поле скопійований шлях і натискаємо кнопку “Встановити” для подальшої установки. Після цього повертаємося в розділ “Модулі”, для включення в роботу встановленого розширення.

Модуль Drupal transliteration

Потім переходимо по посиланню, для встановлення наступного обумовленого вище модуля.

Модуль Drupal transliteration

При цьому робимо абсолютно аналогічні дії.

Модуль Drupal transliteration

Після цього давайте повторно створимо тестовий матеріал. Зверніть увагу, що біля поля створення псевдоніма, тепер розміщується чекбокс “Generate automatic URL alias” – автоматично створювати псевдонім.

Модуль Drupal transliteration

Після збереження матеріалу в користувацької частини в адресному рядку ми побачимо потрібний результат. Як Ви бачите, вид URL змінився, але все ж наявність кириличних символів – це не дуже добре і відразу виникає питання, а чому псевдонім не був оброблений модулем транслітерації, який раніше був встановлений. Відповідь на це питання дуже проста – транслітерація всього на всього відключена в налаштуваннях, а значить давайте, її включимо. Для цього переходимо в розділ “Конфігурація” і далі на сторінку “Синоніми URL”. Потім, переходимо на вкладку “Налаштування”. І шукаємо чекбокс “Transliterate prior to creating alias”, який необхідно активувати для роботи транслітерації псевдонімів. Після цього, зберігаємо зміни і вже вкотре повертаємося на сторінку створення нового матеріалу для перевірки результатів.

Тепер Ви бачите URL досить непоганий, притому що він створюється автоматично. На цьому дана стаття завершена, але якщо Ви бажаєте вивчити систему управління контентом Drupal на більш високому рівні, Вам буде корисний наш преміум курс Курс по Drupal. Основи. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!