Мінкомзвязку хоче обмежити пересилку трафіку через закордонні сервери

228

Від автора: Мінкомзв’язку пропонує «замкнути» вітчизняний трафік усередині країни і зменшити обсяги його перенаправлення через закордонні сервери до 5%. Про це повідомляють «Известия».

Фахівці Міністерства зв’язку розробили проект під назвою «Цифрова економіка». Документ вже відправлений на узгодження в ряд суміжних відомств. Автори проекту пропонують «закрити» вітчизняний трафік усередині Рунета шляхом зниження обсягів його пересилання через іноземні сервери.

Наголошується, що зараз близько 60% всієї інформації, якою обмінюються росіяни, проходить через зарубіжні канали. Фахівці Мінкомзв’язку пропонують знизити цей обсяг до 5%. Передбачається, що таким чином влада намагається захистити внутрішній трафік від перехоплення.

У документі підкреслюється, що досягти рівня в 5% можливо буде лише до 2025 р. У багатьох регіонах країни маршрутизація трафіку можливо тільки через іноземні сервери.

Експерти відзначають, що в більшості випадків використання зарубіжних каналів пояснюється звичайною економією. У багатьох країнах підключення до Мережі в кілька разів нижче, ніж в Росії.