Міф про відсутність у Telegram E2E-шифрування вигаданий конкурентами

288

Від автора: Дуров спростував міф про те, що в Telegram не застосовується за умовчанням шифрування, при якому інтерпретувати зміст листування можуть тільки учасники діалогу (E2E).

Павло розповів, що під час створення Telegram команда розробників проекту намагалася вирішити питання безпечного зберігання призначених для користувача даних. Фахівці відразу відмовилися від використання сторонніх хмарних сервісів (застосовується в Viber, WhatsApp).

Щоб нівелювати цю проблему, компанія запустила власну хмара для розміщення інформації. Сховище Telegram поділено на безліч частин, тому не підпадає під юрисдикцію однієї або декількох держав.

Дуров нагадав, що за все існування Telegram не задовольнив жодного запиту на розкриття даних. У той час як «яблучна» компанія схвалює більшу частину таких заявок.

У Telegram реалізовано два види чатів: хмарний і секретний. В останніх використовується шифрування за типом E2E. При цьому резервні копії вмісту секретних чатів не створюються.

Хмарні чати шифруються так само. Від секретних вони відрізняються тим, що їх копії зберігаються в хмарному сервісі.

Павло впевнений, що міф про відсутність у Telegram шифрування за принципом end-to-end був запущений маркетологами з Facebook і WhatsApp. Ці компанії витрачають мільйони на «очорнення» конкурентних сервісів через публікації в ЗМІ.