Месенджери «приручені», а робота сервісів стає «безглуздою»

265

Від автора: Держдума «приборкала» месенджери і заборонила використання VPN-сервісів для обходу блокувань. Нові законодавства у третьому читанні були схвалені депутатами.

Проект закону, який регулює роботу месенджерів в Росії, вводить саме поняття такого сервісу. А також зобов’язує їх протягом доби здійснювати блокування користувачів на вимогу Роскомнадзора.

Крім цього месенджери повинні будуть надавати можливість передачі повідомлень державним органом, і для реєстрації та ідентифікації користувачів використовувати номер мобільного.

Наступним законом Держдума зобов’язала анонимайзерам блокувати для російської аудиторії доступ до ресурсів, забороненим у країні. Якщо VPN-сервіс відмовляється виконати це, той буде підданий процедурі вічної блокування.

Також у документі йдеться про право Роскомнадзора зупиняти діяльність сайтів, на яких розповідається про методи обходу блокувань. А також про те, що пошукачі, які працюють в Рунеті, повинні очистити свої видачі посилань, що вказують на заборонені сайти.