Користувачів месенджерів будуть ідентифікувати без їх згоди

206

Від автора: уряд розробив законопроект, згідно з яким зареєстрованим в Росії мессенджерам не треба отримувати згоду користувачів на їх ідентифікації з мобільним номерам.

Уряд у рамках реалізації політики, спрямованої на регулювання діяльності месенджерів, представило новий законопроект. Згідно з його положеннями, сервісів, зареєстрованим в Росії, не потрібно отримувати згоду користувачів на ідентифікації за номерами мобільних.

Якщо месенджер зареєстрований на території іншої держави, то компанія повинна укласти договір з оператором мобільного зв’язку. Останній зобов’язаний підтвердити належність номера конкретному користувачу.

У разі якщо абонент перестає користуватися послугами оператора (розриває договір), стільниковий компанія повідомляє про це месенджеру. Після чого сервіс проводить повторну ідентифікацію користувача вже за новим номером мобільного.

У липні поточного року президент РФ підписав закон про діяльність месенджерів на території країни. Новий закон вводить для мессенджеов обов’язкову ідентифікацію користувача по мобільному номеру.