Ходіння трафіку в Рунеті врегулюють на законодавчому рівні

209

Від автора: Минкомсвязь представила перероблену версію закону, спрямованого на регулювання обміну трафіком в Рунеті. Документ був змінений після масової критики з боку декількох держвідомств і вітчизняних операторів зв’язку.

Оновлена версія закону про правила «ходіння» трафіку в Рунеті влаштовує всіх учасників ринку. Після ознайомлення з переробленим проектом не виникло нарікань ні у держорганів, ні в операторів зв’язку.

У другому варіанті документа зникло положення, що зобов’язує провайдерів обмінюватися трафіків тільки через зазначені у держреєстрі пункти. Крім цього закон встановлює чітке розмежування між операторами і пунктами обміну трафіком.

Також знято обмеження на володіння іноземцями цими «обмінними» пунктами. Тепер воно застосовується лише до «значущим» точок обміну трафіком. При цьому їх значимість визначається російським урядом.

Первісна версія закону була представлена на розгляд до 2016 р. Після чого кілька разів оновлювалася і вдосконалювалася. Минулої осені проект піддався різкій критиці з боку великих вітчизняних операторів. Після чого був відправлений на доопрацювання.

Планується, що другий варіант законопроекту надійде на розгляд до Держдуми вже до весни поточного року.