Google і Яндекс залишаться «під ковпаком» у антимонопольної служби

255

Від автора: антимонопольники перевірили чесність ранжування видачі Яндекса і Google. ФАС не виявила фактів штучного підняття позицій того чи іншого ресурсу. Але фахівці відомства продовжать відстежувати процес формування пошукових результатів.

Згідно із заявою прес-служби антимонопольного відомства, при проведенні аналізу видач Google і Яндекса не було виявлено штучного «завищення» позицій ресурсів. Але при цьому в ФАС відзначили, що пошукачі можуть в ручному режимі впливати на результати ранжирування. З-за цього антимонопольники продовжать відстежувати видачі обох пошукових систем.

Свідченням того, що пошукачі можуть піднімати позиції окремих сайтів, є розслідування, проведений Єврокомісією влітку поточного року. В результаті чого на Google був накладений штраф в розмірі 4, 2 млрд. євро за порушенням європейського антимонопольного законодавства.

Компанію визнали винною в штучному піднятті у видачі власного сервісу для пошуку товарів Google Shopping. Це робилося шляхом заниження показників рейтингу інших майданчиків. Завдяки чому товарні пропозиції конкурентних сервісів не потрапляли на першу сторінку результатів пошуку в Google.