Google: фейкові новини більше не зможуть потрапити в топ видачі

277

Від автора: Google не буде видаляти з видачі фейкові новини і «образливі» публікації, а лише сильно занижувати їх позиції. Таким чином «проблемний» контент не зможе потрапити на першу сторінку видачі.

Пошукова система змінила «напрям» боротьби з проблемними публікаціями. Тепер «помилкові» новини та інший подібний контент не будуть видалятися з видачі, а пессимизироваться.

Також компанія оприлюднила оновлений звід правил для ассесоров. Тепер користувачі, які оцінюють якість сайтів з видачі, відзначатимуть сторінки з фейковими новинами та іншими публікаціями, що вводять в оману.

Google змінив функцію автозаповнення пошукового поля. Зі словника будуть видалені образливі словосполучення ключевіков. Крім цього користувачі зможуть повідомити про «проблемних» підказках через спеціальну форму.

Західні видання відзначають, що нововведення є відповідною реакцією компанії на критику з боку співтовариства за поширення неправдивих відомостей. Джерела Bloomberg повідомляє, що Google вніс зміни в саме ядро свого пошуковика.

До цього компанія всіляко «стримувала» поява в топ видачі фейкової інформації тільки по двох тематиках: фінанси і здоров’я. Тепер цей список доповнився ще однією категорією – новинами.