Джон Мюллер проти використання GTM для пошукової оптимізації сайту

227

Від автора: представники Google не рекомендують вебмайстрам застосовувати Диспетчер тегів для проведення експериментів в області SEO. Це може призвести до некоректного відображення сторінок сайту.

У відповідь на статтю, в якій автори використовують GTM для дослідження того, як пошукова система індексує зміни, внесені через Диспетчер тегів, відразу кілька експертів висловилися проти такого застосування інструменту.

Експериментальним шляхом автори довели, що Google враховує зміни, які були внесені до розмітки веб-сторінок сайту за допомогою GTM (Google Tag Manager).

У своєму Twitter Джон Мюллер зазначив, що інструмент не призначений для поліпшення рівня пошукової оптимізації сайту. Це лише зручний засіб зміни нативної розмітки веб-сторінок.

Думка представника Google підтримав Мартейн Шейбелер (екс-директор The Next Web з маркетингу). Він вважає, що використання Диспетчера тегів для SEO на постійній основі може призвести до серйозних проблем. Таким чином повністю змінюються початкові значення елементів розмітки. Особливо такі експерименти небезпечні, якщо користувач не володіє достатніми знаннями і навичками.