Дослідження: як Яндекс і Google виконують новий закон

194

Від автора: Яндекс і Google почали «чистити» свої видачі заборонених в Росії сайтів. Про це свідчать дослідження, проведені журналістами.

Журналісти vc.ru з’ясували, як популярні пошуковики виконують норми нового закону, який вступив в силу на початку поточного місяця. Згідно з отриманими даними досліджень, Google і Яндекс почали поступово очищати свої видачі.

Першими з результатів пошуку почали «вилітати» торренти і інші злісні порушники. При цьому заборонена соцмережа LinkedIn і Zello («онлайн-рація») поки знаходяться у вільному доступі. Очищення торкнулася тільки російських версій видачі. Результати пошуку для інших країн ці ресурси залишилися.

У відповідь на звернення журналістів представники Яндекса зазначили, що, як і всі інші пошукові системи, вітчизняний сервіс змушений виконувати вимоги нового законодавства.

З 1 листопада набув чинності оновлений закон, що зобов’язує пошукові системи видаляти з результатів пошуку посилання на заборонені ресурси. У свою чергу, VPN-сервіси повинні блокувати доступ до них для росіян.