Депутати затвердили закон про блокування «дзеркальних» сайтів

200

Від автора: державна Дума в останньому читанні ухвалила проект закону про блокування дзеркал сайтів, заборонених в Росії. Його мета – боротьба з незаконним розповсюдженням авторського контенту в Мережі.

23 червня депутати Держдуми одноголосно в останньому читанні прийняли закон, спрямований на блокування дзеркал заборонених в країні сайтів. У ньому також вводиться таке поняття, як «копія заблокованого ресурсу».

У новому законі йдеться, що за ідентифікацію дзеркала відповідає Минкомсвязь. При цьому будуть використовуватися методики, які розроблені урядом.

Крім цього в документі перераховані характеристики, якими повинен володіти ресурс, аби потрапити у розряд «дзеркальних». А також затверджено перелік осіб та організацій, які можуть ініціювати блокування дзеркал. Насамперед, це правовласники та органи виконавчої влади.

Після видачі Мосміськсудом рішення про блокування інтернет-провайдери повинні будуть обмежити доступ до дзеркала. А пошукові системи – прибрати зі своїх матеріалів посилання на заборонений «дзеркальний» ресурс.

Планується, що нове законодавство почне діяти з жовтня поточного року. Але перед цим воно повинно бути схвалено Радою Федерації і президентом.