Чому закриття від індексації низькопробного контенту малоефективно

206

Від автора: «Скидання» низькоякісного контенту не призведе до швидкого підняття позицій сайту в пошуковій видачі. Таким чином ресурс тільки втратить частину свого трафіку.

Під час поведінки конференції State of Search Гері Илшу (співробітнику Google) було поставлено питання про ефективність «скидання» сайтом низькоякісного контенту. На що Илш повідомив, що практика закриття публікацій для індексації не призведе до швидкого підняття сайту в пошуковій видачі. Хоча більша частина вебмайстрів дотримується протилежної думки.

Представник Google відзначив, що закриття контенту (навіть низькопробного) не є правильною практикою. Якщо «заховати» публікацію від краулера, то контент сайт не ранжируватиметься. З-за цього сайт втратить частину трафіку, перенаправляемого з пошукових систем.

Гері Илш порадив вебмайстрам замість «скидання» низькопробного контенту працювати над підвищенням його якості. Якщо на майданчику є публікація, то сайт повинен ранжируватися за неї, щоб користувачі змогли знайти потрібний контент, а ресурс – отримати додатковий трафік.

При цьому існують і кілька винятків. Цей підхід не спрацює, якщо сайт був зламаний і на його веб-сторінках зловмисники розмістили спам.