Чи зможуть росіяни заробити на своїх персональних даних?

291

Від автора: розроблено проект змін в інформаційне законодавство. Документ передбачає придбання особистих даних у населення через компанії-посередників.

Фахівці Фонду розвитку інтернет-ініціатив розробили своє бачення закону про обробці великих пластів персональної інформації росіян. Організація пропонує скуповувати інформацію у громадян через компанії-посередники.

Перепродаж даних має відбуватися через ці компанії. Вони будуть підбирати для бізнесу потрібні обсяги інформації. А також перевіряти, що власник даних дав згоду на їх обробку. Після продажу частина коштів перейде користувачеві.

Посередники будуть отримувати комісію від суми угоди. Нарахування коштів населенню може здійснюватися у вигляді бонусів або грошей.

Крім цього посередники повинні розробити спеціальний додаток для збору інформації про те, яким компаніям і брендам користувач готовий продати свої дані.

При обговоренні проекту думку представників основних операторів зв’язку в Росії розділилися. При цьому в Мінкомзв’язку відмовилися коментувати ініціативу фонду.