Чи виживуть соціальні мережі після прийняття нового закону?

212

Від автора: російське уряд підтримав проект закону, що зобов’язує керівництво соціальних мереж прибирати протизаконні і недостовірні публікації протягом 24 годин після їх виявлення.

Урядова комісія підтримала законопроект про відповідальність соціальних ресурсів за публікацію протизаконного і недостовірного інформаційного контенту. Відповідно до положень проекту, соціалки повинні видаляти подібні матеріали протягом доби після їх виявлення. В іншому випадку на майданчик буде накладено штраф у кілька мільйонів крб.

При цьому члени комісії знайшли у змісті документа кілька серйозних невідповідностей. В уряді зазначили, що автори документа повинні уточнити поняття «недостовірна інформація» та «оператор соціальної мережі». У чинному законодавстві відсутні визначення даних термінів.

Крім цього комісія виділила ще кілька недоліків, допущених авторами проекту:

Документ не передбачає процедури, за допомогою якої користувачі змогли б довести правильність (законність) опублікованої ними інформації.

Встановленого терміну мало для видалення публікації.

Рішення щодо законності чи протиправності матеріалу, розміщеного в соцмережі, повинно виноситися в судовому порядку.

Також в уряді вважають, що прийняття проекту як закону може призвести до значних витрат з боку соціальних мереж. Що призведе до відходу з українського ринку здебільшого зарубіжних соціалок.