Антимонопольники висловилися проти єдиної системи авторизації в Wi-Fi

247

Від автора: ФАС висловилася проти створення єдиної всеросійської системи ідентифікації користувачів у громадських Wi-Fi. Антимонопольників не влаштовує, що реалізацією проекту займеться одна компанія.

Антимонопольна служба висловилася проти реалізації проекту розгортання єдиної системи ідентифікації російських користувачів у публічних Wi-Fi. Заступник керівника ФАС Анатолій Голомолзін, у своєму листі, направленому Мінкомзв’язку, зазначив, що розгортанням настільки масштабного проекту не повинна займатися одна компанія (Ростелеком).

Минулого місяця в Міністерстві зв’язку запропонували ідентифікувати користувачів при вході на сервіси з надання державних послуг. Після чого використовувати отримані дані для автоматичної авторизації при підключенні користувача до громадських Wi-Fi. Завдяки чому йому не доведеться вводити свій пароль та логін.

Планується, що головним постачальником послуг інтернет-провайдингу для проекту стане Ростелеком. Але в ФАС вважають, що бездротові мережі покривають відносно малу територію країни. Тому проект поки безперспективний. Крім цього, в його реалізації буде приймати участь тільки один виконавець. Що збільшить час розгортання і знизить нормальний рівень конкуренції на ринку.