Анонімність VPN сервісів знаходиться під загрозою

222

Від автора: депутати хочуть заборонити використання VPN і анонімайзерів для відвідування сайтів, підданої процедурі вічної блокування Роскомнаглядом.

У Держдумі на розгляді знаходиться проект закону, норми якого передбачають введення заборони на застосування анонімайзерів для відвідування заборонених ресурсів. Щоб досягти цього, автори документа пропонують налагодити співпрацю зі спеціалізованими онлайн-сервісами. А також зобов’язати їх блокувати сайти, визнані в Росії протизаконними. У випадку «непокори» VPN-сервісу доступ до нього буде обмежуватися на місяць.

Додатково автори законопроекту пропонують «змусити» пошукові системи не відображати у видачі заборонені сайти. Документ повинен підвищити ефективність процедури вічної блокування, застосовуваної Роскомнаглядом сайтів.

Також норми проекту передбачають скасування обмежень, прийнятих три роки тому, які прирівнювали блоги до ЗМІ. З-за цього автори ресурсів несли відповідальність за достовірність своїх матеріалів. А також при їх публікації повинні були вказувати своє справжнє ім’я та прізвище.