Yii2 aliases. Псевдоніми шляхів в Yii

219

Від автора: вітаю вас, друзі. Ми продовжуємо цикл статей, присвячених знайомству з фреймворком Yii2. У цій статті ми з вами познайомимося з темою псевдонімів шляхів у фреймворку – Yii2 aliases.

Почнемо з формулювання. Що таке псевдоніми шляхів і для чого вони потрібні? Потрібні і використовуються вони для формування шляхів до файлів, наприклад, до картинок на вашому сайті. Для чого їх потрібно використовувати? Для того, щоб при бажанні обійтися без використання абсолютних шляхів до файлів у вашому коді.

Всі псевдоніми шляхів повинні починатися зі знака собаки — @ — так зроблено для того, щоб відрізняти alias шляху від звичайного шляху до файлу. Yii пропонує нам вже зумовлені аліаси шляхів, які ми можемо використовувати в коді, а також дозволяє визначати власні, якщо виникне така необхідність.

Список зумовлених аліасів можна знайти на відповідній сторінці документації. Наприклад, тут ми бачимо аліас @web, який поверне базовий URL веб-додатки. Для використання псевдонімів необхідно звернутися до методу getAlias, який і поверне запитаний псевдонім шляху:

Крім використання встановлених псевдонімів ми можемо визначати власні. Наприклад, у публічній папці програми у нас лежить папка uploads з картинкою. Давайте спробуємо визначити власний псевдонім шляху і відразу ж використовуємо його. Для визначення псевдонімів використовується, як ви напевно вже здогадалися, метод setAlias.

Yii2 aliases. Псевдоніми шляхів в Yii

В результаті ми отримаємо шукану картинку на сторінці:

Yii2 aliases. Псевдоніми шляхів в Yii

Зверніть увагу на те, що при створенні псевдонімів шляху ми використовували інший псевдонім – нам ніхто не забороняє робити. Як бачимо, все досить просто і ця можливість, звичайно ж, може вам стати в нагоді.

Більше про фреймворку ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків. Також створення найпростішого блогу на Yii2 можна подивитися в цьому циклі уроків.