Yii2 ActiveForm. Частина 4

248

Від автора: вітаю вас, друзі. Ми продовжуємо цикл статей, присвячених знайомству з фреймворком Yii2. У цій та наступних статтях ми детальніше розглянемо роботу з віджетом Yii2 ActiveForm. Зокрема, ми дізнаємося про різні методи, що дозволяють промалювати форму та її поля – це методи begin, field, checkbox та інші.

Отже, ми продовжуємо роботу з формами в Yii. Нагадаю, у попередніх статтях ми познайомилися з низкою методів віджета ActiveForm і навчилися виводити поля форми з потрібної нам структурою верстки і оформленням. У цій статті ми додамо кнопку відправки форми на сервер і пометим обов’язкові поля форми.

Почнемо, мабуть, з останнього питання. Отже, як нам позначити обов’язкові поля форми зірочкою? Зробити це насправді дуже просто. Нам не потрібно змінювати шаблон полів форми і прописувати зірочку поряд з label, — все куди простіше. Якщо ми відкриємо вихідний код форми, то побачимо, що обов’язкові до заповнення поля поміщені в блок з класом required:

Yii2 ActiveForm. Частина 4

Відповідно, ми можемо використовувати можливості CSS після label, який знаходиться у вихідному блоці, зірочку. Відкриємо файл стилів web\css\site.css і додамо в нього наступне правило:

div.required label.control-label:before {
content: “*”;
color: red;
}

В підсумку ми одержали потрібний нам результат.

Yii2 ActiveForm. Частина 4

Відмінно! Залишилося лише додати кнопку для форми і ми готові відправляти дані. Для генерування кнопки звернемося до помічника Html. Кнопку ми розмістимо прямо перед закриттям форми методом end.

‘btn btn-primary btn-block’, ‘name’ => ‘login-button’]) ?>

Yii2 ActiveForm. Частина 4

Ось, власне, і все – форма готова до відправки на сервер. На цьому ми завершимо поточну статтю. Більше про фреймворку ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків. Також створення найпростішого блогу на Yii2 можна подивитися в цьому циклі уроків.