Як влаштована система охолодження ноутбуків

269

Система охолодження ноутбуків (лептопів) складається з трубок, які забирають тепло і витісняють його за допомогою води. Вона відіграє величезну роль у роботі комп’ютера, без неї тепло, вироблене лептопом, може просто її зруйнувати.

Ця система одночасно дуже компактна і ефективна. Вся її робота залежить від теплових трубок, де використовують таке явище, як теплопровідність і здатність води змінювати стан. Все це дозволяє поглинати тепло всередині комп’ютера і витісняти його назовні.

Пристрій системи охолодження ноутбуків

Охолоджуюча системи лептопа – це вентилятор, кілька охолодних пластин і приєднані до них теплові трубки. Вони являють собою мідні проходи одночасно порожнисті і герметичні, нічого не може потрапити всередину і вийти з них.

Коли лептоп включений, його компоненти сильно нагріваються, в деяких температура досягає сто градусів Цельсія. Незважаючи на всю свою герметичність, теплові трубки здатні поглинати тепло з одного кінця і передавати його по всій довжині до іншого.

По суті вони позбавляються від тепла, передаючи його на охолоджуючі пластини. Вентилятор ганяє повітря, який поглинає тепло і видуває його назовні. Теплові трубки контактують з усіма компонентами ноутбука, які виробляють тепло, вони знаходяться якраз під ними. І хоча порожнисті трубки, вони не порожні. Уздовж порожнини трубок тягнутися мідні волокна, а між ними знаходиться вода в рідкому стані. Коли об’єкти фізично стикаються один з одним, температура падає, це відбувається завдяки теплопровідності.

Коли компоненти ноутбука нагріваються, поверхня теплових трубок поглинає його за допомогою теплопровідності. Всередині трубок температура підвищується, і вода починає поглинати тепло, вона випаровується і змінює свій стан. Гарячий пар заполоняє простір між волокнами. Це становить початок виру, який дозволяє тепловим трубкам викидати тепло назовні.

У той же час збоку трубки весь час холодні, тому що постійно контактують з пластинами, які охолоджуються циркулюючим повітрям. Бока поглинають тепло пари, по мірі віддачі тепла вода знову змінює свій стан і повертається в рідку форму, знову накопичуючись між волокнами. Далі вона заповнює простір між волокнами, досягаючи гарячого кінця трубки, де знову починає випаровуватися.

У цих трубках випаровується вода постійно замінюється холодної, коло замикається. Тепло, що виробляється мікропроцесором, надходить на теплові трубки з одного кінця і передається до охолодних пластин, і все це завдяки такому явищу як теплопровідність. Пересування тепла між двома кінцями трубок можливо лише тому, що вода здатна змінювати свій стан всередині цих трубок. Саме так тепло поглинається, переміщується і витісняється.

Система охолодження ноутбука не велика за розмірами, але ефективна. Завдяки тепловим трубкам, їх здатністю управляти теплопровідністю води, змінювати її стан, ноутбуки можна перевантажувати роботою, при цьому вони точно не перегріються.

Джерело: http://programer.org.ua/