Як дізнатися, яка версія встановлена Opencart

203

Від автора: вітаю вас, друзі. Отже, ми продовжуємо цикл статей, присвячених знайомству з однієї з найпопулярніших CMS для створення інтернет-магазинів – OpenCart (Оперкарт). У цій статті ми поговоримо про те, як дізнатися, яка версія OpenCart у вас встановлена.

Питання насправді простий і багато, впевнений, знають відповідь на нього або без проблем можуть його впізнати. Однак, як показує практика, частина менеджерів, що адмініструють сайт, це питання може поставити в глухий кут. Давайте допоможемо їм Як дізнатися, яка версія встановлена Opencart

Для початку з’ясуємо такий момент: а навіщо взагалі може знадобитися дізнатися версію Опенкарт? Насправді тут все просто. Наприклад, адміністратору сайту знадобився якийсь новий функціонал, якого в движку немає з коробки. У цьому випадку власник сайту йде на тематичні майданчики в пошуках підходящого розширення. І ось тут-то він з’ясовує, що версії движка його улюбленого сайту може бути ой як багато. І ось знайдене ним розширення підходить не для всіх версій CMS, а для цілком конкретних, список яких перераховується у пункті сумісність розширення. І ось тут виявляється, що потрібно знати версію встановленого Опенкарт.

Як же її впізнати? Все просто. В адмінці OpenCart цю саму версію можна без проблем дізнатися. Зайдемо в адмін частину сайту і спустимося вниз сторінки, туди де зазвичай знаходяться копірайти. Ось саме там ми і зможемо побачити встановлену версію движка.

Як дізнатися, яка версія встановлена Opencart

Як дізнатися, яка версія встановлена Opencart

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

На скріншоті ми бачимо, що версія мого OpenCart – 2.3.0.2.3, при цьому це не оригінальний OpenCart, а його русифікована версія ocStore, що втім, практично одне і те ж. Все просто, як бачите. На цьому статтю можна було б і завершувати, але на всяк випадок покажу вам ще один спосіб, як дізнатися версію Опенкарт. Хіба Мало, раптом розробник сайту або якесь доповнення випадково приберуть висновок версії движка.

У цьому випадку нам досить через FTP або панель управління хостингом відкрити в текстовому редакторі файл index.php, який знаходиться в корені сайту:

Як дізнатися, яка версія встановлена Opencart

На одній з перших рядків відкритого файлу ми також зможемо побачити версію використовуваної CMS:

Як дізнатися, яка версія встановлена Opencart

І знову – нічого складного. Ну а на цьому сьогодні все. Більше про OpenCart ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків.