WooCommerce — найкраще рішення для інтернет-магазину на WordPress

422

Від автора: WordPress– найпопулярніша безкоштовна CMS з відкритим вихідним кодом. Для WordPress створено величезну кількість плагінів, які дозволяють розширити його функціонал настільки, наскільки це може дозволити вам ваша фантазія. WooCommerce – це найпопулярніший плагін для WordPress, який дозволяє створювати на цьому движку інтернет-магазини.

Незважаючи на те, що спочатку WordPress створювався і був виключно блогової платформою, сьогодні він розвинувся до такого рівня, що на цьому движку вже можна створити практично все що завгодно. Причому, у багатьох випадках можна обійтися навіть без знань веб-програмування, досить просто підібрати хороший шаблон і підібрати необхідні плагіни.

Популярність WooCommrce

WooCommerce – це плагін, який працює на WordPress. На сьогоднішній день, це найкраще рішення для тих, хто хоче створити інтернет-магазин на цій платформі. Плагін було завантажено більше мільйона разів. WooCommerce дуже гнучкий і простий у використанні, що будь-який користувач зможе розібратися в його роботі, а також він має сотні доповнень. Більше 30% інтернет-магазинів у всьому світі працюють на цьому плагіні.

Якщо взяти світову статистику, абсолютним лідером є як раз WooCommerce.

WooCommerce — найкраще рішення для інтернет-магазину на WordPress

Як бачите, на його базі працює 39% всіх існуючих інтернет-магазинів. Це понад 17 млн. магазинів по всьому світу. У Росії, за даними дослідження eMarketer, WooCommerceзанимает впевнене друге місце за популярністю серед eCommerce систем.

WooCommerce — найкраще рішення для інтернет-магазину на WordPress

Також, якщо подивимося на динаміку популярності trend.google, то видно постійний зростання WooCommerce, в той час як популярність інших систем або уповільнює темпи зростання, або знижується.

WooCommerce — найкраще рішення для інтернет-магазину на WordPress

А тепер давайте зупинимося на можливостях WooCommerce.

Можливості WooCommrce

Продаж будь-яких товарів: використання плагіна WooCommerce дозволяє продавати в інтернет-магазині як фізичні, так і електронні товари в будь-яких формах і розмірах, пропонувати варіації товарів, складові конфігурації.

Гнучка настройка доставки: плагін дає дуже гнучкі налаштування можливостей доставки. Можна налаштувати безкоштовну доставку, доставку по єдиній ставці або забезпечити миттєві розрахунки. Є можливість обмежити доставку магазину певними країнами.

Безліч способів оплати: WooCommerce йде в комплекті з можливістю приймати до оплати більшість банківських карт, PayPal, BACS (банківські перекази), і готівка при доставці. Потрібні додаткові опції? Понад 140 регіональних шлюзів інтегровано з WooCommerce, включаючи популярні, як Stripe, Authorize.Net і AmazonPayments.

Повний контроль: WooCommerce дає повний контроль над інтернет-магазином, від розрахунків податків та рівня складських запасів до управління обліковими записами користувачів. Дозволяє додавати і видаляти розширення, змінювати оформлення і змінювати налаштування, як цього вимагає функціонал магазину.

Створення дизайну: Storefront це безкоштовна тема для WordPress, доступна будь-якому магазину на WooCommerce. Разом з глибокою інтеграцією з WooCommerce, Storefront має в пріоритеті швидкість і безвідмовність, виключаючи конфлікти між темою і плагіном після великих оновлень. Визначте ваш стиль шляхом кастомізації Storefront по вашому смаку, або виберіть одну з дочірніх тим Storefront. Це все на ваш розсуд і з відкритим вихідним кодом.

Масштабованість: Не важливо, якого розміру магазин ви хочете створити, WooCommerce буде масштабуватися у відповідності з вашими потребами. З зростаючою колекцією, вже налічує понад 300 розширень, ви можете поліпшити кожну з функцій магазину у відповідності з унікальними запитами ваших клієнтів, або навіть створити своє власне рішення.

Розширюваність: для WooCommerce, створено велику кількість розширень і доповнень:

Аналітика Google

Нотатки про доставку

PDF-накладні та опису замовлень

Інтеграція партнерської програми Light

Нові емблеми товарів

І найголовніше, що сьогодні WooCommerceпозволяет створювати дуже великі інтернет-магазини з тисячами товарів, розташованими в десятках і навіть сотнях категорій.

WooCommerce — найкраще рішення для інтернет-магазину на WordPress

Переваги плагіна WooCommerce

Оскільки WooCommerce– це плагін для движка WordPress, то інтернет-магазин буде володіти всіма перевагами даного движка: безпека, постійні оновлення, російська мова, необмежена функціональність, юзабіліті, відмінна індексація, свобода зростання, тисячі плагінів і шаблонів, незалежність і автономність…

Але у статті хочеться розкрити переваги самого плагіна WooCommerce:

Безкоштовність. Для багатьох цей фактор є вагомим аргументом, особливо якщо ви ще не визначилися остаточно з тематикою і у вас немає досвіду

Проста установка — в два кліка (активуйте плагін, після чого натисніть кнопку «Встановити» для автоматичного створення необхідних сторінок).

Повноцінний потужний інтернет-магазин на WordPress — після установки він вже готовий продавати, можна навіть нічого більше не встановлювати. Присутні всі базові функції стандартного інтернет-магазину і навіть більше того.

Зрозумілий, зручний адміністраторський інтерфейс — швидка, зрозуміла і логічна налаштування магазину.

Можливість додати необмежену кількість товарів і товарних категорій.

Багато плагінів — платних і безкоштовних. Підтримка всіляких плагінів для WordPress, наприклад, інтеграція з магазином різних соціальних доповнень для WordPress(лайки, коментарі через соц. мережі тощо)

Велика кількість шаблонів (дизайнів), як платних, так і безкоштовних — щодня публікуються нові якісні, стильні теми для інтернет-магазинів на WordPress.

Вбудовано декілька платіжних шлюзів готових до роботи.

Докладна інформація про замовлення. Історія змін в замовленні. Редагування замовлень.

Вбудовано декілька різних методів доставки з підтримкою калькулятора доставки, гнучка настройка вартості доставки.

Можливість створювати і застосовувати на сайті знижки за купонами (промокоди) як на всі товари, так і на вибрані.

Вбудована зручна система аналітики — докладні графіки і звіти продажів.

Вбудовані елементи маркетингу — Апселл, Кроссел, купони на знижки, Розпродаж, різні віджети — рекомендовані товари, хіти продажів і т. п.

Особистий кабінет покупця — профіль, історія замовлень…

Відгуки клієнтів для товарів.

Автоматизоване імейл інформування про нові замовлення, зміну їх статусу, про низькому рівні залишку товару на складі або його відсутності, а також після розміщення відгуку про товар.

Складський облік товарів і оповіщення на email про низькому рівні.

Налаштування податків за ставками країни.

Розділення прав користувачів — можливість організувати роботу декількох співробітників магазину з різними правами і окремим доступом для кожного з них.

SEO-оптимізація. Як і в самому WordPress, Woocommerce проблем з цим немає. ЧПУ, карта сайту, розмітка метатегів (заголовки, описи, ключові слова) для кожної окремої сторінки, можливість підключення аналітики – все це є;

Юзабіліті. Каталог товарів, картка продукту і різних елементів інтернет-магазину на Woocommerce, зрозуміла для будь-якого користувача, оскільки все реалізовано досить просто;

Інтеграція з зовнішніми сервісами

WooCommerce — найкраще рішення для інтернет-магазину на WordPress

Мінуси створення інтернет-магазину на Woocommerce

Звичайно, як і у будь-якої системи, яка володіє таким широким функціоналом, є деякі недоліки і недоліки.

Орієнтація на Захід. Доступні за замовчуванням платіжні опції і способи доставки орієнтовані переважно на західний ринок, тому, з адаптацією під певний регіон доведеться працювати самостійно. Аналогічна ситуація і з доступними валютами, далеко не для всіх країн доступне відображення місцевих грошей;

Вимогливість до ресурсів. Після встановлення плагіну на WordPress, навантаження, створювана на ваш сайт, серйозно зросте. При використанні слабкого хостингу або неякісної оптимізації сайту, це призведе до збільшення часу завантаження сторінок;

Можливі конфлікти. Необхідність встановлювати різні плагіни, як і в будь-якій системі, може призвести до того, що одне доповнення буде конфліктувати з іншими. Так що при кастомізації і розширення функціоналу, швидше за все, доведеться звертатися до фахівців.

WooCommerce — найкраще рішення для інтернет-магазину на WordPress

Висновок

На закінчення варто відзначити, що електронна комерція з кожним роком набирає обертів не тільки по всьому світу, але і в Росії. Щорічно зростає світовий обсяг електронних продажів. У середньому, за даними дослідження eMarketer, це зростання складає від 18 до 20% в рік. У Росії темпи зростання доходять до 17-18%, що дуже непогано, враховуючи кризові явища.

WooCommerce — найкраще рішення для інтернет-магазину на WordPress

З усього вище сказаного випливає висновок, що інтернет торгівля буде зростати. Все більше і більше буде створюватися нових інтернет-магазинів. Отже, потреба у створенні інтернет-магазинів і фахівцях, здатних їх створювати, теж буде підвищуватися.

P. S. Напишіть в коментарях, чи створюєте ви інтернет-магазини? Чи плануєте ви зайнятися розробкою інтернет-магазинів на замовлення? Якщо розробляєте, то яку CMS використовуєте?

Відео презентація курсу «Створення інтернет-магазину на WooCommerce»