Видаліть це негайно: додатки, які віднімають час, гроші та сили

259

Кількість додатків, які люди встановлюють на смартфони, неухильно зростає. У травневому звіті 2017 року від аналітичного агентства App Annie говориться, що середньостатистичний користувач має від 60 до 90 додатків, дев’ять з яких він використовує щодня.

З такою кількістю додатків неважко придбати залежність від свого пристрою.

Подолати її буде непросто. Можна повністю відмовитися від смартфона і стати техноаскетом, але є варіант простіше – уважно вивчити список встановлених програм і видалити їх частину. Не знаєте, що саме видалити? Розгляньте наступні варіанти.

Додатки, які викликають почуття досади і депресії

Соціальні мережі чудово підходять для того, щоб поділитися з усім світом частинкою свого життя і подивитися, чим живуть інші. Лайки, репости і позитивні коментарі провокують викид гормонів щастя, стимулюють центр задоволення в мозку і змушують нас відчувати прилив сил.

Проте є і зворотний ефект: коли все це соціальне схвалення у вигляді лайків дістається не нам, а комусь іншому, виникають прямо протилежні емоції – злість, роздратування, почуття власної непотрібності.

Ще в 2013 році дослідники з’ясували, що чим частіше люди заходять на Facebook, тим гірше вони себе відчувають. Instagram, Snapchat, Twitter та інші соціальні платформи можуть бути причиною вашої пригніченості. Якщо це так, навіщо залишати їх в смартфоні?

Додатки, які забирають ваш час

Довгі черги, пробки, довга поїздка в метро – чекати нудно. Щоб розважитися, ви дістаєте смартфон і проходите пару рівнів Candy Crush. Потім ще пару. Потім продовжуєте будинку. І незабаром кожну вільну хвилину ви витрачаєте на те, щоб здолати хитромудрий рівень, який ніяк не піддається. У середньому сучасна людина проводить в своєму смартфоні 1,5 години в день, це 23 дні на рік або приблизно 4 року життя. Багато? Безумовно. Розважальні програми не повинні віднімати тонну часу. Головоломки з повторюваними діями (типу Candy Crush Saga, Threes) затягують швидше всього. Позбавтеся від них, якщо ви помітили, що не можете прожити без них ні дня.

Додатки, які змушують вас витрачати гроші

Смартфони і так коштують досить дорого, а більшість APK розраховані на те, щоб змусити вас ще більше розщедритися. Модель freemium (умовно безкоштовне ПЗ) – один з найбільш успішних способів, з допомогою яких компанії заробляють гроші через свої додатки. Програма скачується безкоштовно, але щоб розблокувати додаткові функції, предмети або локації, доводиться платити. За 2017 рік користувачі витратили $37 мільярдів на покупки в додатках, більша частина яких припадає на ігровий софт. Pokémon GO, Candy Crush Saga, Clash of Clans і Clash Royale – головні винуватці розтрат.

Крім них є ряд безкоштовних додатків, через які ви купуєте нецифровые товари – Amazon, Frendi, Avito, Яндекс Маркет та інші. Хочете розумніше користуватися своїм бюджетом? Видаліть ці додатки та їм подібні, тоді не буде зайвого спокуси пошопінгувати.

Додатки, які змушують вас працювати 24/7

У будь-який час і в будь-якому місці за допомогою смартфона ви можете написати e-mail, редагувати документ і зробити відеодзвінок. Все це чудово, але є і мінус: ваша робота переслідує вас, куди б ви не пішли.

Ця проблема стала настільки серйозною, що Франція нещодавно прийняла закон, згідно з яким у кожного співробітника є «право відключитися» по закінченні робочого дня.

Якщо ви потрапили в число тих, хто хапається за смартфон посеред сімейного вечері в страху пропустити важливе повідомлення від боса, активуйте в месенджерах функцію «не турбувати», розберіться зі звуковими профілями і видаліть програми, які потрібні для виконання робочих завдань (аналоги Microsoft Office, Google Документи тощо).

Джерело: http://pcforsage.com.ua/