В PHP видалити останній символ простіше простого!

42

Від автора: ось вчора кажу чолу, щоб за мною не займав. А він все одно в нахабну «пре»! От би видалити цієї «нахаби». Але, на жаль, цю програмуємо життя не ми. А ось в PHP видалити останній символ простіше простого!

Якщо знаємо, що заважає

Якщо знаєте, який знак заважає, тоді можна використовувати функцію rtrim(). У «класичної» реалізації її застосовують для видалення різних «бек» зразок пробіли, знаки табуляції, нового рядка і т. п.

Але багато хто забуває про другому необязательном параметрі, після вказівки якого ця функція здатна обрізати конкретні знаки. Приклад:

«;
$txt1=rtrim($text,’?’);
echo $txt1;
?>

В PHP видалити останній символ простіше простого!

Ми позбулися в рядку від знака питання. І правильно, тому що світ не може існувати без PHP. Принаймні, віртуальний В PHP видалити останній символ простіше простого! .

І знову повертаємося до нашим «улюбленим» регулярним. Так, пора б з ними розпрощатися, а вони кожен раз «вилазять». Напевно, тому що затребувані. Ось і в цьому прикладі доведеться згадати про них:

«;
$txt1=preg_replace(‘/\?$/’, «, $text);
echo $txt1;
?>

В PHP видалити останній символ простіше простого!

Для обрізання крайньої непотрібного знака в кінці використовується патерн регулярного виразу, який передається функції preg_replace().

Якщо не знаємо, що заважає

У попередніх прикладах ми знали, від чого потрібно позбутися. Але часто потрібно «відірвати» те, що «бовтається» В PHP видалити останній символ простіше простого! . Тобто, будь-який символ, яким закінчується текст. Достатньо всього лише трохи змінити попередню регулярку. Ось як це можна реалізувати:

«;
$txt1=preg_replace(‘/.$/’, «, $text);
echo $txt1;
?>

В PHP видалити останній символ простіше простого!

В шаблоні замість знаку оклику я поставив крапку, яка розцінюється тут як метасимвол, що позначає будь-який символ.

Якийсь «регулярно-функціональний» матеріал виходить. Але це все тому, що в PHP багато різних функцій для роботи з рядковими значеннями. А регулярки – вони і в Африці regular expressions.

Ось зараз ще одна символьна функція допоможе нам обрізати «болталку». Цього разу застосуємо substr(), яка повертає підрядок з заданого символу і довжини:

«;
$txt1=substr($text, 0, -1);
echo $txt1;
?>

В PHP видалити останній символ простіше простого!

Напевно, мені деколи простіше розібратися в програмному коді, ніж у реаліях свого «життя-буття». Але я все-таки сподіваюся коли-небудь зламати скрипт своєї долі і стати її повноправним «господарем». Чого і вам бажаю!