Установка і видалення модуля в Друпал

264

Від автора: вітаю Вас, друзі. Найважливішою характеристикою будь-якої CMS є її розширюваність, так як рано чи пізно, стандартного функціоналу просто не вистачить для вирішення нетипових завдань. В Joomla як розширення виступають компоненти, модулі та плагіни в WordPress – це плагіни, ну а в Drupal, так як вона за визначенням являє собою модульну структуру, то, звичайно ж, це модулі. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, що таке модулі для друпал, як вони встановлюються і видаляються.

Як говорилося Вище, система управління контентом Drupal побудована за модульною структурою – це означає, що є якесь логічне ядро, а весь функціонал виноситься в окремі модулі. По суті, якщо сказати простою мовою, ядро – це точка входу в CMS і механізм розширюваності, тобто по роботі з модулями. Тому в базовій комплектації движка поставляється зазначене ядро і мінімальна кількість модулів, які необхідні для вирішення типових завдань. Якщо ж запропонованого функціоналу не достатньо, то необхідно просто знайти і встановити модуль, що реалізує його, або ж кілька модулів, так як часто деякі модулі залежать від інших. При цьому — це відмінна риса поточного движка, так як щоб не повторюватися при кодуванні і, як кажуть, “не винаходити велосипед”, розробники запозичують певну реалізацію з інших розширень, якщо звичайно вона є. До речі даний підхід дуже часто застосовується у фреймворках.

Взагалі, в даний час для поточної системи створено величезну кількість різних модулів, більшість з яких Ви можете використовувати на безоплатній основі, що власне і робить Drupal такої популярної CMS.

Для роботи з модулями в панелі адміністратора Ви знайдете розділ “Розширити”, в якому відображається список встановлених модулів

Установка і видалення модуля в Друпал

Зверніть увагу, що навпроти кожного з них розташовується чекбокс, активувавши який і клацнувши по кнопці “Зберегти”, можна підключити встановлений модуль до сайту. Дана опція необхідна при установці розширення, так як після цього, за замовчуванням відключений модуль.

На вкладці “Видалити” присутній точно такий же список модулів, з аналогічними чекбоксами, але тут їх роль рівно протилежна. Тобто, відзначивши галочкою цікавлять модулі і зберігши зміни, їх можна видалити з системи.

Установка і видалення модуля в Друпал

На офіційному сайті CMS Drupal Ви знайдете посилання “Download & Extend”, яка перенаправляє Вас в розділ пошуку і скачування додатків (модулів або тим).

Установка і видалення модуля в Друпал

Використовуючи посилання “Modules”, Ви перейдете в розділ пошуку модулів, де розташований досить зручний фільтр за допомогою якого можна швидко знайти потрібну групу розширень, ну а вже в ній підшукати підходящий.

Установка і видалення модуля в Друпал

Наприклад, припустимо, що нас цікавить перший зображується модуль “Chaos tool suite (ctools)”, а значить клікаєм по заголовку, який відображається у вигляді заслання і переходимо на сторінку повного опису.

Установка і видалення модуля в Друпал

В самому низу сторінки відображається блок завантаження, де наведено посилання на архіви різних форматів вихідних, обраного модуля для підтримуваних версій Drupal 7, 8. Раніше також публікувалися модулі для версії 6, але вона вже вважається застарілою.

Установка і видалення модуля в Друпал

При цьому, вибрані исходники можна скачати, а можна просто скопіювати шлях для скачування, так як CMS підтримує два режими установки модулів: завантаження з файлу і завантаження по URL.

Далі повертаємося в розділ “Розширити” і клацаємо по посиланню “Установка нового модуля”.

Установка і видалення модуля в Друпал

У полі “Встановити з URL” можна додати скопійований шлях вибраного джерела модуля, або можна вибрати раніше скачаний файл для завантаження, використовуючи поля нижче. Після цього натискаємо “Встановити”.

Установка і видалення модуля в Друпал

Як Ви бачите, розпочато процес установки, який за великим рахунком, полягає в копіюванні вихідних файлів в певну директорію і при необхідності, запису інформації в базу даних.

Після установки на екрані буде показане наступне повідомлення.

Установка і видалення модуля в Друпал

Далі, як було сказано вище, встановлене розширення необхідно активувати (активуємо відповідний чекбокс в розділі “Розширити”).

Установка і видалення модуля в Друпал

Після збереження змін установка модуля буде повністю завершена. Хотів би зазначити, що у вихідних файлах движка визначено каталог modules, куди і складаються встановлені розширення.

Установка і видалення модуля в Друпал

Менеджер розширень і більш детальна робота з різними модулями розглянута в преміум курсі Курс по Drupal. Основи. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!