Очищення кешу в Друпал

294

Від автора: вітаю Вас друзі. Швидкість завантаження сайту – досить важливий параметр, тому як в сучасному достатку всіляких інтернет ресурсів, користувачі просто не бажають чекати завантаження великовагового веб-сайту. Тому розробники після створення свого проекту, всіляко намагаються прискорити його роботу, застосовуючи різні відомі методи. Одним з таких методів є кешування, а значить у даній статті ми з Вами поговоримо про те, як в Drupal очистити кеш.

Коротко хотілося б нагадати Вам що кешування – це процес збереження інформації про веб-сторінках сайту в спеціальний проміжний буфер, під назвою “Кеш” (Сасһе), який має порівняно великою швидкодією. Але Ви можете запитати, яким чином подібне збереження дозволяє прискорити процес роботи сайту? Дивіться, користувач, запитуючи відображення конкретної сторінки на екран – надсилає запит до нашого сайту, який потрапляє в головну точку входу. Далі запит потрапляє у відповідний контролер для подальшої обробки. При цьому при необхідності реалізується попередня обробка даних – валідація, приведення до потрібного вигляду, можливо запит допоміжних даних, або прорахунок деяких додаткових параметрів. А потім, використовуючи модель, з бази даних вибирається необхідна інформація з відповідних таблиць, яка так само після, може оброблятися, для передачі далі у вид – шаблон. Тобто, як Ви бачите, для того що б відобразити необхідну сторінку на екрані користувача, CMS Drupal виконує безліч різноманітних операцій. Але, так чи інакше, користувачі запитують одні й ті ж сторінки проекту, а значить використовуючи кешування, готові до відображення сторінки, зберігаються в буфер (в пам’ять з швидким доступом) і при запиті відразу ж у вигляді відповіді, віддаються “користувачу”.

Таким чином, не виконуються запити на вибірку інформації і що важливо, дані заново не формуються, так як вони вже підготовлені і готові до використання, що значно прискорює завантаження додатка. При цьому інформація, що зберігається в кеш, записується на строго певний час – час життя кешу, так як сайт – це динамічний ресурс і його контент змінюється, тобто, що додається, що видаляються не можна кешувати назавжди, абсолютно всі його сторінки, або елементи, так як зміни просто не буде видно. Тому для різних елементів сайту вибирається відмінне час кешування, наприклад, блок з меню можна кешувати на більш тривалий час, ніж блок останніх записів. Так як вміст останнього буде змінюватися в залежності від додавання нових матеріалів.

Причому, зверніть увагу, що на етапі розробки кешування, може зіграти злий жарт з розробником, бо додаючи зміни на сайт, із за того що сторінки збережені в кеші, він може не побачити доданих змін, що само собою призведе до витрат часу на пошук і визначення проблеми відбувається. Тому Ви завжди повинні пам’ятати про кеші і при внесенні змін, постійно очищати його, таким чином, оновлюючи базу збережених елементів проекту.

У стандартну комплектацію движка вбудований механізм кешування, який можна включити роботу, в розділі “Конфігурація” на сторінці “Продуктивність”.

Очищення кешу в Друпал

Для включення вищевказаного механізму, достатньо в випадаючому списку “Page cache maximum age”, вибрати час кешування елементів і натиснути по кнопці “Зберегти конфігурацію”. Повторюся, що час кешування залежить від того, як часто змінюється контент Вашого сайту.

Очищення кешу в Друпал

Тут же є кнопка, за допомогою якої здійснюється очищення застарілого кеша.

Очищення кешу в Друпал

Але перед тим як її використовувати, давайте внесемо невеликі зміни в шаблон нашої сторінки. Для цього, якщо використовується стандартна тема “Bartic”, переходимо за адресою /core/themes/bartik/templates/ і відкриваємо в текстовому редакторі макет сторінки – файл page.html.twig, який додамо невелику зміну.

Очищення кешу в Друпал

Тепер перейдемо до настроюваної частина і оновимо сторінку.

Очищення кешу в Друпал

Як Ви бачите, змін немає, так як сторінка зберігається в буфері, і необхідно його скинути. Для цього скористаємося вже відомою нам кнопкою і знову оновимо сторінку користувача частини.

Очищення кешу в Друпал

Тепер все відмінно, зазначені правки видно на сайті.

Тепер Ви знаєте, як працювати з кешем, причому для прикладу я використовував версію 8, движка, але в Друпал 7, робота з даним механізмом реалізована абсолютно аналогічно.

І наостанок, хотів би уточнити, що більш детально розділи конфігурації, розглянуті в преміум курсі Курс по Drupal. Основи. На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!