Node.js — Введення

345

Від автора: що таке Node.js? Node js — це серверна платформа, побудована на JavaScript Engine від Google Chrome (V8 Engine). Node.js був розроблений Райаном Далем у 2009 році, остання версія фреймворку — v0.10.36.

Визначення Node.js, яке дається в офіційній документації, виглядає наступним чином: Node.js — це платформа, побудована на chrome для s JavaScript runtime призначена для розробки продуктивних і масштабованих веб-додатків. Node.js використовує керовану подіями, неблокирующую модель вводу-виводу, яка робить її простою і ефективною, ідеальною для додатків з інтенсивним використанням даних в реальному часі, що працюють через розподілені пристрою.

Node.js — це крос-платформна середовище з відкритим вихідним кодом для розробки серверних мережевих додатків. Додатка Node.js написані на JavaScript і можуть виконуватися в середовищі виконання Node.js на ОС X, Microsoft Windows і Linux.

Node.js також надає велику бібліотеку різних модулів JavaScript, що значною мірою спрощує розробку веб-додатків. Node.js = Runtime Environment + JavaScript Library

Особливості Node.js

Нижче наведені деякі важливі функції, завдяки яким Node.js користуються популярністю у розробників програмного забезпечення.

Асинхронні скрипти на основі подій. Всі API бібліотеки Node.js є асинхронними, тобто неблокирующими завантаження. По суті, це означає, що сервер на основі Node.js ніколи не чекає повернення даних від API. Після виклику сервер переходить до наступного API, а механізм повідомлень Node.js Events сервера допомагає отримати відповідь від попереднього виклику API.

Дуже швидкий. Будучи побудованим на JavaScript-браузері Google Chrome V8, бібліотека Node.js дуже швидко виконується в коді.

Однопотоковий, але легко масштабований — Node.js використовує однопоточную модель з циклом подій. Механізм Event допомагає сервера реагувати неблокирующим чином і забезпечує високу масштабованість, на відміну від традиційних серверів, які створюють потоки обмежені для обробки запитів. Node.js використовує однопоточную програму, і одна і та ж програма може обслуговувати більшу кількість запитів, ніж традиційні сервери, такі як Apache HTTP Server.

Відсутність буферизації — додатки Node.js не буферизують дані. Пприложения просто виводять дані по частинах.

Ліцензія — Node.js випущений під ліцензією MIT.

Хто використовує Node.js?

Нижче наведено посилання на wiki github, за якою ви знайдете повний список проектів, програм і компаній, які використовують Node.js. Серед них такі великі компанії, як eBay, General Electric, GoDaddy, Microsoft, PayPal, Uber, Wikipins, Yahoo! і Yammer. Проекти, програми і компанії використовують Node

Основні концепції

На наступній діаграмі наведено деякі важливі компоненти Node.js, які ми докладно розглянемо в наступних главах.

Node.js — Введення

Де використовується Node.js?

Нижче наведено області, де Node.js зарекомендував себе як ідеальне технологічне рішення:

Програми, пов’язані з введенням-виведенням даних

Програми для потокової передачі даних

Інтенсивне використання даних у режимі реального часу (DIRT)

Додатки на основі API JSON