Модуль page title в Drupal

238

Від автора: вітаю Вас друзі. Після створення сайту і перенесення його на хостинг, починається найбільш тривалий і відповідальний період – просування по пошуковим системам. Бо всі Ви, швидше за все, знаєте що, в перші кілька місяців на сайті буде мінімальна відвідуваність, зумовлена тим, що користувачі просто не зможуть його знайти, адже в пошуковій видачі він буде розташовуватися практично на останній сторінці. Тому в даній статті ми з Вами розглянемо модуль Page Title в Drupal 7, за допомогою якого можна гнучко налаштувати вигляд вмісту тега title, який вкрай важливий для пошукової оптимізації проекту.

Повторюся, що тег title — це найважливіший елемент з точки зору пошукової оптимізації сайту, так як пошуковики приділяють йому особливу увагу, а значить, ми, як розробники повинні максимально використовувати даний нюанс. Таким чином – найпростіший елемент сторінки title — суттєво впливає на пошукову оптимізацію. Причому зауважте, що його вміст, як правило, відображається в пошуковій видачі у вигляді заголовка посилання на сторінку, а значить, це перше, що побачить користувач і, по суті, це перше враження про Вашому ресурсі. Відповідно заголовок повинен коротко і в теж час максимально повно характеризувати вміст певної сторінки.

Що ж стосується CMS Drupal то в стандартній комплектації в нашому розпорядженні досить мізерні інструменти по роботі з вищевказаним тегом, а точніше їх взагалі немає. Вміст заголовка вкладки браузера формується автоматично сторінок проекту, наступним чином: заголовок матеріалу | домен сайту.

Модуль page title в Drupal

Погодьтеся, що як то не дуже і хотілося б мати можливість самостійно вносити деякі налаштування.

Тому нам нічого не залишається, як звернутися до стороннього розширення, для додавання необхідного функціоналу в движок і для цього ми використовуємо модуль під назвою Drupal Page Title, опис якого наведено за посиланням.

Модуль page title в Drupal

Зверніть увагу, що нижче наведені посилання, скачування останньої актуальної версії, під відповідну версію движка. Але ми з Вами завантажувати архів з исходниками не будемо, замість цього ми просто скопіювати шлях до зазначеного архіву (клікаєм правою кнопкою по посиланню і вибираємо скопіювати шлях). Далі повертаємося на сайт і переходимо в розділ “Модулі”.

Модуль page title в Drupal

Для встановлення нового – переходимо по посиланню “Встановити новий модуль”. І додаємо в полі “Встановити з URL – адреси” – скопійований шлях.

Модуль page title в Drupal

Після цього клікаємо по кнопці “Встановити для початку процесу установки. Як тільки установка буде завершена, переходимо назад в розділ модулі, для подальшої активації нового модуля. Хотів би зауважити, що для роботи поточного модуля потрібний модуль під назвою “token”. Тому якщо він у Вас не встановлений, запустіть установку, точно так само як ми з Вами тільки що зробили.

Модуль page title в Drupal

Таким чином, у розділі модулі – ми бачимо новий модуль, який необхідно включити. Для цього активуємо галочка навпроти нього і клікаємо по кнопці “Зберегти”. Далі переходимо в розділ “Конфігурація” для налаштування модуля.

Модуль page title в Drupal

Як Ви бачите, з’явився новий підрозділ з налаштуваннями.

Модуль page title в Drupal

Як Ви бачите настройка передбачає визначення вмісту тега title для різних розділів Вашого сайту: для головної сторінки, сторінки коментарів, для сторінок відповідають певним типам матеріалів і звичайно ж для сторінки профілю користувача.

Давайте, для стандартного типу матеріалу, визначимо заголовок у вигляді назву матеріалу. Для цього в полі “Content Type — Basic page” додамо шорт-код — [current-page:page-title]. Тобто заголовок поточної сторінки. Після збереження змін вміст тега title буде виглядати наступним чином:

Модуль page title в Drupal

Повний список підтримуваних шорт-кодів, Ви можете побачити на сторінці налаштувань в самому низу в блоці Available Tokens List.

Ось власне і все що я хотів розповісти в даному уроці – тепер Ви можете за своїм розсудом налаштувати вміст найважливішого для пошукової оптимізації тега title. Більш докладно робота з поточним движком показана в преміум-курс Курс по Drupal. Основи. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!