Канал або група в Телеграм — рішення в залежності від ваших цілей

769

Від автора: вітаємо вас, шановний користувач месенджера Telegram! Цей додаток пропонує своїм користувачам досить широкий набір функцій, які включають в себе роботу з різними ботами, створення власних роботів, що можуть допомогти, наприклад, у вивченні іноземних мов або у виборі фільму для перегляду. Можна навіть створити свій інтернет-магазин. Але в цій статті ми поговоримо про інше. Сьогодні ми розповімо про можливості, які надає програма для корпоративного спілкування. І якщо у вас виникла необхідність підтримувати зв’язок з великою кількістю користувачів одночасно, то канал або група в Телеграм допоможуть вам вирішити питання.

Канал або група в Телеграм — рішення в залежності від ваших цілей

У більшості користувачів, як, втім, і в моєму випадку, — необхідність корпоративного спілкування виникає на роботі, де необхідно підтримувати постійний зв’язок з колегами. Погодьтеся, це дуже зручно. Наприклад, якщо ви з якихось причин не можете вийти на роботу, — вам не потрібно попереджати про це кожного окремо. Достатньо написати це в групі. Або, наприклад, розмістити графік відпусток, або дати яке-небудь завдання підлеглим. Варіантів може бути досить багато.

Але чим відрізняється канал від групи/група від каналу в Телеграмі? Щоб відповісти на це питання, — ми дамо докладне визначення таким поняттям, як «канал», «група» і, несподівано виник з нізвідки явища «супергрупа».

Різниця між каналом, групою і супергруппой

Тут ми не будемо проводити порівняльний аналіз, щоб не займатися балаканиною. Ми лише надамо чіткі визначення і характеристику, а виходячи з викладеного ви зрозумієте, в чому відмінність групи від каналу.

Що таке група?

Це — свого роду чат, кількість учасників якої обмежена 200 учасниками. Як правило, такий формат використовується для створення корпоративного робочого чату. При цьому додати 201-го учасника тут не вийде. Для нього необхідно звільнити місце, видаливши когось (не дуже важливого).

У цьому форматі чату модератором є кожен учасник. Кожен може:

писати і відправляти повідомлення;

додавати нових людей/ботів;

створювати опитування і брати в них участь — відповідно;

змінити назву;

змінити аватар.

Як ми бачимо, для спілкування між колегами або друзями/родичами такий формат підходить ідеально. Тут немає істотних обмежень, будь-яка інформація та опції доступні всім.

Що таке супергрупа?

По суті, це та ж група, але кількість учасників у ній може доходити до 5000. Як ми розуміємо, — чим більше учасників залучено до супергруппу, — тим більше в ній повідомлень. Тому для зручності у використанні у системі є функція, що дозволяє вимкнути звуковий сигнал, що сповіщає про новий повідомленні. Сигнал вам надійде лише в тому випадку, якщо хто-небудь з учасників напише повідомлення, адресоване саме вам — з вказівкою вашого імені.

Кожен з учасників супергрупи має можливість вилучити повідомлення, якщо «щось пішло не так». У цьому чаті можна, а іноді навіть потрібно призначити адміністратора, у якого буде «суперспособность» видаляти будь-які повідомлення. При цьому нові члени листування зможуть прочитати все, що було написано «до них». Природно, якщо повідомлення не були безжально видалені їх авторами або злим і всюдисущим адміністратором.

Даний формат корпоративного чату «прозвучить» в тому випадку, якщо є якесь тематичне співтовариство з порівняно великою кількістю людей. І при цьому важливо, щоб кожен мав можливість висловити свою точку зору.

Що таке канал?

Це також спільнота, у якого немає обмежень в кількості учасників. Воно може включати в себе хоч всіх (!) користувачів додатку. Всі записи публікуються від імені каналу. Правда от розмір файлів, які можна опублікувати обмежений — всього лише 1,5 Gb. Ризикну припустити, що цього більш ніж достатньо.

При цьому коментарі до записів будуть недоступні. Передплатникам каналу будуть приходити повідомлення про нових публікаціях. Ці повідомлення вони зможуть відключати за своїм бажанням. Крім того, канал можна монетизувати, щоб він приносив дохід. Втім, на те й канал. Принцип приблизно такий же, як і на YouTube.

Такий вид спільноти незамінний, якщо ви публікуєте, скажімо, новини чи ан
онси до нового контенту на своєму сайті. У своєму роді, це — непогана підмога для вашого бізнесу, якщо все є інформаційно-комерційний сайт або інтернет-магазин.

Ось ми і розібрали, що собою представляють корпоративні чати. Система Telegram дозволяє створювати такі спільноти без значних зусиль. Як створити групу або канал в месенджері, розглянемо трохи пізніше. А зараз скажемо кілька слів про комунікації через секретний чат.

Що таке секретний чат?

Це — листування з наскрізним шифруванням, яку неможливо відстежити ні одним законним способом. У секретному чаті ви можете встановити заборону на різного роду відправлень, а також запустити таймер «самознищення».

Такий вид листування підходить для обговорення однієї або декількох актуальних тем, про які знати стороннім зовсім не обов’язково.

Способи створення груп і каналів

Тепер можна з упевненістю сказати, що ми дізналися все, що нам потрібно знати про способи і властивості листування в месенджері. А зараз давайте розберемо процедуру створення каналів і груп.

Як створити групу?

Щоб створити групу, виконайте такі дії на своєму смартфоні:

перейдіть в розділ чатів;

у лівому верхньому куті натисніть кнопку виклику меню — ≡;

натисніть на пункт «Нова група»;

зі списку контактів, виберіть учасників для бесіди;

введіть назву та завантажте аватар.

Ось і все, готово. Учасники можуть запрошувати своїх друзів, обмінюватися повідомленнями, створювати голосування, та й взагалі, — використовувати всі функції, які надає система.

Створення каналу

При створенні каналу алгоритм ваших дій буде виглядати так:

натисніть на кнопку для виклику меню — ≡;

виберіть пункт New channel (якщо по-російськи, — «Новий канал»);

придумайте для нього назву. Його в будь-який момент можна буде змінити;

завантажте аватар. Оскільки спільнота розраховане на велику аудиторію, — презентабельність тут відіграє не останню роль;

виберіть тип вашого каналу — приватний/публічний (Private Channel/Public Channel).

Відмінність Private Channel від Public Channel полягає в тому, що:

підписатися на Private Channel можуть лише спеціально запрошені користувачі, які отримали на нього посилання. Система згенерує цю гіперпосилання автоматично, відразу після того, як ви виберіть цей тип;

підписатися на Public Channel зможуть всі користувачі, які знайшли співтовариство, так як воно буде брати участь у загальних пошуку.

Логічний висновок

Крім основних опцій, які ми згадали в тексті, у групи або каналу є безліч інших параметрів. Про них ми поговоримо в іншій статті. А тих знань, які ви отримали завдяки наданій інформації — буде цілком достатньо, щоб визначитися, якого типу спільнота необхідно саме у вашому випадку. Крім того, ви вже знаєте, як його створити і як ним керувати.

Не варто недооцінювати месенджер, адже багато користувачів дійсно приступили до активного використання додатків на зразок Viber або добре відомий нам Telegram, що надає широкий спектр можливостей. Але, головним чином, такі додатки здобули популярність по седеющим причин:

низьке споживання інтернет-трафіку;

високий рівень захисту особистої переписки;

можливість корпоративного спілкування;

зручність при пересилці файлів, начебто фото і відео;

звичайно ж, зручність при обміні текстовими і ідеографічними повідомленнями.

Як ми бачимо, переваг досить багато, тому і не дивно, що соціальні мережі поступово відходять на другий план у якості засобів комунікації. Невипадково адже творець соцмережі Vkontakte, Павло Дуров, вирішив запустити додаток, створене, головним чином, для зручного спілкування.

Дуже сподіваюся, що стаття була для вас корисною та інформативною. Але це ще не все. Слідкуйте за оновленнями сайту, щоб бути в курсі того, якими ще властивостями володіє додаток Telegram, адже месенджер постійно вдосконалюється. Удачі і до нових зустрічей, шановний читачу!