Drupal administration menu

311

Від автора: вітаю Вас друзі. Як Ви знаєте, панель адміністратора будь-якої CMS застосовується як для установки, так і для додавання і редагування вмісту. При цьому, чим зручніше даний розділ для його користувачів, тим вище їх продуктивність роботи. Тому в даному уроці ми з Вами встановимо модуль під назвою Administration menu Drupal 7, який значно спростить навігацію по сторінках адмінки.

Нагадаю, що панель адміністратора – це закриттів розділ системи управління контентом, функції якого в основному зводяться до наступного:

налаштування, як окремих елементів, так і всієї системи в цілому;

додавання та редагування вмісту;

управління користувачами і їхніми правами;

установка і настройка розширень;

редагування зовнішнього вигляду сайту і т. д.

Причому, доступ до вищезазначеного розділу можуть отримати тільки авторизовані користувачі, у яких визначено необхідні набори прав або привілеїв.

У стандартному функціоналі панель адміністратора представлена одним єдиним меню, яка надає доступ до основних її розділів.

Drupal administration menu

Таким чином, що б перейти безпосередньо до підрозділу, необхідно клікнути по темі посиланням, почекати, поки відкриється в модальному вікні вміст певного розділу і тільки потім вибрати потрібну сторінку. Погодьтеся досить незручно, особливо якщо необхідно виконати великий обсяг робіт, оскільки витрачається час на переходи до проміжним сторінок, корисність яких зведена до мінімуму. Відповідно дана проблема вирішується дуже просто – шляхом встановлення додаткового модуля — Drupal Administration Menu, який перетворює стандартну панель інструментів адміністратора в багаторівневе випадаюче меню, завдяки якому буквально в один клік, можна перейти до бажаної сторінці.

Як зазвичай установка модуля drupal починається з переходу на офіційний сайт движка і пошуку необхідного розширення. Сторінку цікавить нас модуля Ви знайдете за цим посиланням.

Drupal administration menu

На поточній сторінці представлені посилання для скачування останньої актуальної версії модуля в різних форматах, тому копіюємо шлях ссилочку для архіву формату .zip і повертаємося назад на наш сайт. Далі переходимо в розділ модулі.

Drupal administration menu

Відповідно, так як ми виконуємо установку — значить, переходимо по посиланню “Встановити новий модуль”.

Drupal administration menu

Потім у полі “Встановити з URL-адреси” додаємо скопійоване посилання і клікаємо по кнопці “Встановити”.

Drupal administration menu

Після завершення установки, повертаємося назад в розділ модулі для вмикання щойно встановленого.

Drupal administration menu

Для цього знаходимо встановлений модуль у списку вже наявних, активуємо відповідні чекбокси і клікаємо по кнопці “Зберегти”. На цьому встановлення завершено – зверніть увагу, як перетворилося меню панелі адміністратора.

Drupal administration menu

Тепер працювати з адмінкою стане набагато простіше адже, щоб перейти до необхідного розділу, досить вибрати в меню і кликнути по посиланню.

Більш детально доступні інструменти панелі адміністратора розглянуті в преміум курсі Курс по Drupal. Основи.
На цьому, даний урок завершено. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!