Drupal 8 огляд як доказ «вогкості» нової версії CMS

279

Від автора: думаю, що Drupal 8 огляд ви зможете легко знайти в Мережі. Це не так корисно, як обивательську порівняння з попередньою версією. Тим більше що багато хто вважає вісімку ще сирий і нестабільною.

Особливості восьмої версії (коротко)

Підтримка PHP не нижче 5.6

Компоненти з Symfony2.

Ухил у бік ООП.

Нова ієрархія папок – всі складові ядра движка знаходяться в папці core.

Інтеграція мовних пакетів.

Новий редактор шаблонів – Twig.

З’явилися нові типи полів (Email, Date, Link та інші).

Новий редактор tinymce.

Налаштування конфігурації зберігаються в БД, а в текстових файлах.

Це не вся «смакота», але навіть і на цьому можна залипнути. Порівняно з попередньою редакцією багато чого змінилося. Але скоро все це буде затребувано?

З дзвіниці новачка

Начебто все класно! І ОВП, і нові більш наворочені редактори. Але занадто радикально все змінилося. 7 версія не ідеальна, але вона звична. Виходить, що потрібно кидати вивчення сімки і похапцем кидатися на вісімку?

Не впевнений в цьому! Багато веб-розробники вважають, що нова версія Друпал ще сира, під неї мало модулів. У той час як сімка встигла «назбирати» досвіду і позбавитися від всіх косяків.

Drupal 8 огляд як доказ «вогкості» нової версії CMS

Ну, а новачкам ці інновації вісімки можуть бути поки і не досяжні. Свій сайт поки вони не запускають, а тестують локально. У більшості випадку на Денвері. Ось тільки «восьма» туди не влізе.

Чому? Перегляньте опис нової версії CMS ще раз: потрібно пхп не нижче 5.6. Запускаємо Денвер, викликаємо функцію phpinfo() і отримуємо:

Drupal 8 огляд як доказ «вогкості» нової версії CMS

Так що восьма поки що нам «не котить». Та й судячи з відгуків професіоналів, не тільки нам!