Додаток Yii2 з нуля

205

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке додаток Yii2 і як відбувається його розробка. Перед тим, як створювати сайт на фреймворку Yii2, необхідно згадати деякі теоретичні моменти створення сайтів згідно паттерну MVC, а також дізнатися про загальні моменти структури фреймворка.

Отже, в попередній статті ми з вами встановили фреймворк Yii2, тепер давайте познайомимося з його структурою — це необхідний момент перед покроковим створенням сайту з нуля. От так виглядає структура Yii2 після установки.

Додаток Yii2 з нуля

Що нас тут цікавить в першу чергу? Найчастіше при розробці web-сайту ви будете працювати з такими папками: controllers, models, views та web. Назви перших трьох папок говорять самі за себе, у них ми будемо складати контролери, моделі та види розроблювального додатка.

Нагадаю, Yii2 реалізує шаблон MVC, який передбачає поділ проекту саме на зазначені вище складові частини, кожна з яких відповідає за свою сферу. Більш докладно кожну з частин ми розглянемо в наступних статтях, коли приступимо до створення свого нескладного програми.

Що стосується папки web, то це публічна папка, в якій знаходяться файли, доступні на http запитів: скрипти, стилі, шрифти, картинки. Також тут знаходиться фронт-контролер або точка входу в Yii. Саме на файл index.php у папці web і направляються всі вхідні запити.

Також при створенні проекту ми будемо працювати з папкою config, в якій знаходяться конфігураційний файл: конфігурація з’єднання з БД, установки та інше.

Ну і, нарешті, виділимо основні етапи життєвого циклу фреймворку Yii2, тобто процес від запиту користувача до одержання нею відповіді.

запит користувача направляється в точку входу — web/index.php;

фронт-контролер отримує конфігурацію і створює об’єкт докладання;

визначення маршруту (контролер і дію), за яким повинен відправитися запит;

створення об’єкта контролера для виконання запиту;

створення дії і виконання фільтрів;

завантаження моделі;

підключення виду і заповнення його даними;

передача відповіді користувачеві.

Приблизно так в загальному випадку виглядає покроково процес роботи Yii. Це трохи нудна теорія, але куди ж без неї? У наступних статтях ми вже почнемо працювати з кодом і буде цікавіше.

Ну а на сьогодні у мене все. Більше про фреймворку ви можете дізнатися з наших безкоштовних або платних уроків.