Defraggler – зручна програма для дефрагментації дисків і файлів

277

У процесі запису файлу на диск він може розбиватися на фрагменти невеликого розміру – такий процес прийнято іменувати фрагментированием. Чим більша кількість на носії фрагментованих даних, тим менше швидкість читання інформації з носія.

Причина цього банальна: для пошуку кластерів кожного конкретного файлу потрібен певний час. Крім того, фрагментація значно прискорює знос диска, змушуючи весь час переміщатися позиціонують головки диска, що відповідають за читку і запис даних.

Зворотний до фрагментації процес називають дефрагментацией: це оптимізація дискової структури, при якій всі файли зберігаються в безперервних кластерах. Для дефрагментації вживаються специфічні програми – дефрагментатори.

Однією з таких утиліт є Defraggler, створена розробником з Британії Piriform Limited. Дефрагментатор написаний на мові програмування С++.

Defraggler – це зручна в усіх відношеннях програма, для якої характерні:

  • простота інтерфейсу;
  • висока швидкість роботи;
  • компактність і портативність;
  • гнучкість налаштувань.

Defraggler працює з трьома типами файлових систем: NTFS, FAT32 і exFAT і обробляє навіть файли, що мають об’єм у декілька десятків гігабайт. Перевагою дефрагментатора є те, що він пропускає файли, які використовуються системою Windows, а також MFT область.

Особливістю Defraggler є здатність виконувати процес дефрагментації як цілого вінчестера, так і каталогів одиничних, і навіть файлів. Користувач може виконати швидку дефрагментацію, встановивши відповідні обмеження: не обробляти занадто великі, або занадто маленькі файли, файли, що мають кількість фрагментів більше вказаного числа.

Сам процес може виконуватися у звичайному або фоном режимах, після чого додаток може самостійно вимкнути комп’ютер.

Завантажити

Джерело: http://sokal-shop.net.ua/