Де взаємозвязок: регулярні вирази, PHP пробіл

401

Від автора: з чим у вас асоціюється пробіл? Прогалина може бути в знаннях, у пам’яті. Але ще буває пробіл уваги, коли дружина розбиває машину чоловіка з-за власної косметички, по якій обов’язково потрібно нишпорити, керуючи автомобілем. Ось такі в мене асоціації з цим словом. Але сьогодні мова піде не про правила руху по дорогах. Ми розглянемо відразу кілька взаємопов’язаних між собою понять: регулярні вирази PHP пробіл.

Про порожнечу

Ну, а як інакше назвати пробіл? Так от, в PHP це «вільний простір» вважається рядковим символом, і його значення навіть можна присвоїти змінної. Приклад «на приклад» Де взаємозвязок: регулярні вирази, PHP пробіл :

“;
$peremen = ” “;
$peremen2 = ” “;
echo “1”.$peremen.$peremen2.”1″;
?>

Де взаємозвязок: регулярні вирази, PHP пробіл

У попередньому прикладі прогалину в PHP присвоюється відразу двом змінним ($peremen і $peremen2). Для доказу існування прогалин ми приєднуємо їх до значень цифр. В результаті відстань між одиницями стало більше.

Але порожнеча – це не завжди правильно. Наприклад, прогалини в кінці або на початку рядка можуть викликати вади при виведенні тексту на екран.

Обрізаємо порожнечу

У PHP для видалення пробілів в рядку реалізовано декілька спеціальних функцій. Розглянемо застосування кожної з них на прикладах.

Де взаємозвязок: регулярні вирази, PHP пробіл

Функція trim() «обрізає» пробіли на початку і в кінці рядка, переданої їй як аргумент. А що, якщо потрібно видалити тільки певні прогалини? Творці мови подбали і про це:

ltrim () – дозволяє за допомогою PHP прибрати пробіли на початку рядка.

rtrim () – усувати прогалини в кінці рядка.

Я не буду наводити приклад використання цих функцій, оскільки їх синтаксис ідентичний попередній.

Регулярки, сер!

Ви думали, ми вже назавжди розпрощалися з регулярними виразами? Ну, як таке можливо! Без них нікуди, особливо, якщо справа стосується прогалин в PHP коді. Ось приклад, як з їх допомогою вирізати всі пробіли з рядка і замінити їх комами.

Де взаємозвязок: регулярні вирази, PHP пробіл

А ось альтернативний спосіб видалення пробілів в PHP. Для цього задіюється функція str_replace(), яка замінює входження шуканого підрядка на зазначену.

Де взаємозвязок: регулярні вирази, PHP пробіл

Ще трохи про пропуски

Але іноді «порожнього простору» мало в рядку, і виникає потреба додати його. Розберемося, як зробити прогалину в PHP. Для цього використовують конкатенацию рядків (об’єднання) і нерозривний пробіл .

Де взаємозвязок: регулярні вирази, PHP пробіл

Тепер ми знаємо, як поставити пробіл в PHP коді. При цьому варто враховувати, що додавання порожнього простору, взятого в лапки (‘ ‘), до рядку нічого не дасть. Так що описаний вище варіант самий безвідмовний.

Для інших маніпуляцій з «порожнім простором» доведеться задіяти регулярні вирази. В тому числі і для PHP заміни пробілів в URL. Але про це ми поговоримо наступного разу.