Чи можна встановити Телеграм на компютер, і як це зробити самостійно?

399

Від автора: привіт, друзі! Сьогодні ми продовжимо розмову про популярному месенджері. Як і сама персона засновника Телеграм Павла Дурова, його продукт далеко не однозначна, хоча б з розподілу серед мовних груп. Відомо, що переважна більшість користувачів спілкується тут на фарсі — це жителі Ірану та Узбекистану.

Чи можна встановити Телеграм на компютер, і як це зробити самостійно?

Наступною за кількістю йде російськомовна аудиторія, хоча сам Дуров стверджує, що серед російських користувачів продукту менше 2%. Досить істотна італійська група користувачів і іспаномовна — в основному, це Бразилія. Не дивно, що питання про те, чи можна встановити Телеграм на комп’ютер, вводиться в Гугл на різних мовах.

Трохи про аудиторії месенджера

Проте що б не говорив власник і творець популярної російської соцмережі, англомовної аудиторії у месенджера дуже мало, хоча саме ця група вважається найбільш перспективною в плані просування різних продуктів. Зате Telegram перспективний з точки зору віку своєї аудиторії, адже абсолютна більшість користувачів — це молоде працездатне населення, яке готове купувати той чи інший продукт, якщо він буде цікавий.

Більшість користувачів встановлюють Телеграм на телефон — адже з мобільної платформи можна спілкуватися де завгодно. Але багато хто вважають незручним набирати повідомлення з віртуальної клавіатури телефону і воліють спілкуватися з комп’ютера на роботі чи вдома. Не всі знають, що Телеграм легко можна встановити на комп’ютер і друкувати з зручної клавіатури, сидячи за звичайним столом.

Встановлюємо Телеграм на комп’ютер

Скачати комп’ютерну версію можна з багатьох сайтів, але краще скористатися послугами офіційної сторінки Телеграм — тут ви гарантовано не знайдете жодного вірусу, адже творці не зацікавлені в тому, щоб шкодити своїм клієнтам. Операційна система, яка встановлена на вашому комп’ютері, не має значення — розроблені програми для всіх існуючих комп’ютерних ОС.

Сама установка мало чим відрізняється від стандартної процедури встановлення будь-якої програми і займає лічені хвилини. Спочатку майстер установки попросить вас вибрати папку для установки. Якщо ви не знаєте, що робити, залиште все як є, тому що за замовчуванням програма запропонує для цього системну папку. Далі просто натискаємо кнопку «Next» в кожному вікні і чекаємо закінчення установки.

Тепер потрібно ввести в якості логіна свій номер телефону, на який у вас зареєстрований аакаунт в Телеграм. Якщо ви тільки починаєте користуватися месенджером в перший раз, номер потрібно зареєструвати. Вам на цей номер телефону прийде код підтвердження, який потрібно ввести у відповідне поле.

Чи можна встановити Телеграм на компютер, і як це зробити самостійно?

Особливості комп’ютерної версії

Комп’ютерна версія дещо відрізняється від мобільного. Ще зовсім недавно ми могли б написати, що тут відсутня можливість здійснювати дзвінки, відповідно, приймати їх теж не можна. Але цей недолік розробники встигли ліквідувати. В останніх версіях месенджера вже можна дзвонити співрозмовнику. Також на комп’ютері не вийде створити і використовувати секретний чат — це передбачено тільки в телефоні.

Зате тут набагато зручніше і швидше набирати повідомлення, що не менш важливо, надавати їм велику емоційну забарвлення. Справа в тому, що комп’ютерний варіант месенджера дозволяє швидше шукати картинки, в тому числі для фону самої програми.

Багатьох непокоїть відсутність російськомовного інтерфейсу — деякі користувачі знаходять це навіть дещо образливим. Як же так, що Дуров не подбав про співвітчизників. При бажанні цей недолік легко усунути, оскільки в мережі вже неважко знайти українізатор для Телеграм, а оптимальні варіанти його установки ми описали у відповідній статті. Однак більшість спілкуються цілком спокійно ставляться до англомовного інтерфейсу, який не доставляє ніяких незручностей.

Чи можна встановити Телеграм на компютер, і як це зробити
самостійно?

Встановлення на ubuntu linux

Якщо ви користувач однієї з цих ОС, труднощів у вас виникнути не повинно, тому що процедура також стандартна, хоча і більш складна, ніж на віндовс. На убунту доведеться вводити певну послідовність символів у командному рядку. Набрати потрібно буде такий ряд: «sudo add-apt-repository ppa:costales/unity-webapps-telegram. sudo apt-get update && sudo apt-get install unity-webapps-telegram».

Далі ви знайдете додаток Телеграм у папці «Інші». Нагадуємо, що попередньо потрібно завантажити файл з програмою з офіційного сайту.

На лінукс треба також перевірити, що права на файл (попередньо потрібно буде розпакувати завантажений архів), включають можливість читання і запису. Це робиться на вкладці «Права» у властивостях файлу. Необхідно, щоб пункт «дозволити виконання файлу програми» був відзначений галочкою. Далі закриваємо вікно властивостей і запускаємо файл як зазвичай.

Чи можна встановити на комп’ютер два різних додатки Телеграм?

Така можливість передбачена на мобільних платформах, хоча встановити другий Телеграм досить складно. Це по плечу лише просунутим юзером, здатним діяти від імені і з правами системного адміністратора. Встановити два телеграма на одному комп’ютері неможливо — такий функціонал в принципі відсутня. Єдиний варіант — установка двох додатків Телеграм на смартфоні з двома сімки.

Точно так само неможливо встановити на комп’ютер Телеграм без номера телефону. Багатьом хотілося б спілкуватися тут анонімно, але зареєструватись анонімно не вийде. Правда, деякі лазівки є і тут. Більш дешевий, хоча не зовсім законний варіант — купити з рук незареєстровану сімку і створити обліковий запис Телеграм на неї.

Другий варіант — купити інтернет-номер, наприклад, через скайп або на одному з сайтів, що пропонують таку послугу. Не радимо користуватися послугами так званих «зломщиків», які обіцяють вам установку Телеграма на комп’ютер без всякого телефону. Такі програми можуть принести більше шкоди, ніж користі.