Будуємо графіки та діаграми в Excel як Про

461

Microsoft Excel вже багато років залишається одним з найбільш популярних офісних додатків, які дозволяють користувачам з усього світу вирішувати цілий ряд різноманітних питань.

Не останнє місце в переліку можливостей програми займає побудова графіків та діаграм за наявними даними, представленим у форматі таблиць. Саме цього ми і хочемо навчити вас у цій статті, проілюструвавши свої слова простими прикладами.

Побудова графіка

Графік – це найпростіша і широко відома різновид діаграми, що передбачає відображення розвитку, зміни яких-небудь показників у вигляді кривих ліній. У Microsoft Excel класичний графік будується дуже швидко.

Для початку нам знадобиться сформувати таблицю, помістивши в перший стовпець дані, які передбачається розташовувати по горизонтальній осі, а в усі інші стовпці – дані, яким належить змінюватись по вертикальній осі.

Формируем таблицу в Excel
Фотографія Формуємо таблицю в Excel

Далі в пункті основного меню «Вставка» натисніть на кнопку «Графік», виберіть відповідний вам варіант і насолоджуйтеся отриманим результатом.

Після створення графіка його можна відкоригувати за допомогою інструментів з розділу «Робота з діаграмами».

Работа с диаграммамиl
Фотографія Розділ «Робота з діаграмами»

Побудова діаграми Ганта

Діаграма Ганта найчастіше використовується для візуалізації строків виконання будь-яких завдань. Простого і зручного інструменту для її створення в Microsoft Excel не передбачено, однак її можна побудувати вручну за наступним алгоритмом:

1. Створіть таблицю з назвами завдань, дати початку їх виконання та кількістю днів, відведених на виконання кожного завдання.

Таблица с задачами в Excel
Фотографія Таблиця із завданнями в Excel

2. У пункті основного меню «Вставка» клацніть по кнопці «Гістограма» в розділі «Діаграми» і виберіть варіант «Гістограма з накопиченням» у випадаючому списку. У вас з’явиться порожня діаграма.

Пустая диаграмма в Excel
Фотографія Порожня діаграми в Excel

3. Натисніть правою кнопкою миші по поки що порожній діаграмі і виберіть пункт меню «Вибрати…». У вікні, натисніть на кнопку «Додати» в розділі «Елементи легенди (ряди)».

Выбор источника данных для диаграммы в Excel
Фотографія Вибір джерела даних для діаграми в Excel

4. З’явиться вікно під назвою «Зміна ряду» знадобиться внести дані про стовпці з датами початку виконання завдань. Для цього клацніть мишкою в поле «Ім’я ряду» і виберіть весь цей стовпець, а потім клацніть у полі «Значення», приберіть одиницю і виділіть усі необхідні рядка стовпця з датами. Натисніть «Ок».

Изменение ряда в Excel
Фотографія Зміна ряду в Excel

5. Аналогічним чином (повторивши кроки 3 і 4) внесіть в діаграму відомості стовпця з кількістю днів, необхідних для виконання кожного завдання.

Снова выбираем источники данных
Фотографія Знову вибираємо джерела даних

6. Все в тому ж вікні Вибір джерела даних», яке відкривається натисканням на діаграмі правою кнопкою миші і відкриттям пункту «Вибрати…» з контекстного меню, натисніть кнопку «Змінити» в розділі «Підписи горизонтальної осі (категорії)». У діалоговому вікні клацніть мишкою по полю «Діапазон підписів осі» і виділіть усі назви завдань з першого стовпця. Натисніть «Ок».

Выделяем все названия задач из первой оси
Фотографія Виділяємо всі назви завдань з першої осі

7. Видаліть з діаграми легенду (у нашому випадку в неї входять розділи «Початок виконання» і «Тривалість»), що займає зайве місце.

Диаграмма без легенды
Фотографія Діаграма без легенди

8. Клікніть на будь-синіх фрагментів діаграми, виберіть пункт «Формат ряду даних…» і приберіть заливку і кордону у відповідних розділів («Немає заливки» в розділі «Заливка» і «Немає ліній» в розділі «Колір кордону»).

Убираем заливку синих фрагментов таблицы
Фотографія Прибираємо заливку синіх фрагментів таблиці

9. Натисніть правою кнопкою миші на полі, в якому відображаються назви завдань, і виберіть розділ «Формат осі…». У вікні, клікніть на «Зворотний порядок категорій», щоб завдання відображалися в тому порядку, в якому були записані вами в таблицю.

Выбираем обратный порядок категорий
Фотографія Вибираємо зворотний порядок категорій

10.1. Діаграма Ганта практично готова: залишилося лише прибрати порожній проміжок на її початку, тобто підкоригувати тимчасову вісь. Для цього клікніть правою кнопкою по даті початку першої задачі у таблиці (не в діаграмі) і виберіть пункт «Формат ячеек». Перейдіть в розділ «Загальний» і запам’ятайте число, яке там побачите. Натисніть «Скасувати».

Выбираем формат ячеек
Фотографія Вибираємо формат ячеек

10.2. Клікніть правою кнопкою миші по тому полю діаграми, у якому відображаються дати, і виберіть пункт «Формат осі…». В розділі «Мінімальне значення» виберіть «Фіксоване» та введіть число, що запам’ятали на попередньому кроці. В цьому ж вікні ви можете змінити ціну поділок осі. Натисніть кнопку «Закрити» і милуйтеся отриманим результатом.

Параметры оси
Фотографія Параметри осі
Готовая диаграмма Ганта
Фотографія Готова діаграма Ганта

Побудова кругової діаграми

Кругова діаграма дозволяє наочно побачити, яку частину від загального цілого складають елементи в процентному співвідношенні. Вона схожа на своєрідний пиріг, і чим більше шматок такого пирога – тим більше значення має відповідний елемент.

Для такої діаграми в Microsoft Excel є спеціальні інструменти, тому вона виконується простіше і швидше, ніж діаграма Ганта.

Для початку вам, звичайно ж, знадобиться скласти таблицю з даними, які ви хотіли б відобразити на процентної діаграмі.

Составляем таблицу в Excel
Фотографія Складаємо таблицю в Excel

Потім виділіть таблицю, яку ви хочете використовувати для створення діаграми, і оберіть пункт з розділу «Лінійна» в групі «Діаграми» пункту основного меню «Вставка». По суті, завдання буде виконано.

Відформатувати її результат ви можете за допомогою команд контекстного меню, що з’являється при натисканні на діаграмі правою кнопкою миші, а також за допомогою кнопок у верхньому рядку основного меню.

Готовая круговая диаграмма
Фотографія Готова кругова діаграма

Побудова гістограми

Це ще один популярний і зручний вид діаграми, в якому кількість різних показників відображається у вигляді прямокутників. Принцип побудови гістограми аналогічний процесу створення кругової діаграми. Так, для початку потрібно таблиця, на основі якої буде створюватися цей елемент.

Создаем таблицу в Excel
Фотографія Створюємо таблицю в Excel

Далі потрібно виділити таблицю і вибрати необхідну вам гістограму з розділу «Гістограма» в групі «Діаграми» пункту основного меню «Вставка». Якщо ви захочете якось модифікувати отриману гістограму, то зробити це, знову ж таки, можна буде за допомогою контекстного меню і кнопок у верхній частині основного вікна програми.

Выбираем вид гистограммы
Фотографія Вибираємо вид гістограми

Таким чином, побудова графіків і діаграм в Microsoft Excel – це, в більшості випадків, справа кількох хвилин (трохи більше часу ви можете витратити лише на саме створення таблиці і подальше форматування діаграми).

І навіть діаграму Ганта, для створення якої в додатку немає спеціального інструмента, можна побудувати досить швидко і просто за допомогою нашого покрокового керівництва.

Джерело: http://fastping.com.ua/