Запущена найбільша установка з очищення повітря від со2 [відео]

15

В ісландії відбувся запуск найбільшої в світі установки з уловлювання вуглекислого газу з повітря. Передбачається, що за рік вдасться зібрати і нейтралізувати 4000 тонн шкідливого со2.

Початковий план climeworks передбачав уловлювання 300мільйонів тонн до 2025 року, що становить 1% від світових викидів вуглекислого газу.в реальності завод orca в ісландії демонструє менш вражаючі результати. Очікувана потужність за підсумками 2021-го досягне 4000 тонн co2 на рік, а до 2030-го можетвыйти на 500 000 тонн за 12 місяців.

Цикл переробки climeworks включає уловлювання вуглекислого газу з повітря, а після змішування його з розчином carbfix. Фахівці заявляють, що таким чином со2 назавжди буде видаленіз навколишнього середовища, що знизить вплив людини на екологію. Варто розуміти, що представниками climeworks керують не тільки благі наміри. Справа в тому, що в даний час вартість викидів для великих компаній становить $600 за тонну і $1200 для невеликих стартапів. Climeworks планує продавати квоти, а до 2030-го знизить ціну компенсації до $300.

Робота установки вже викликала питання у екологів. Багато з них вважають, що замість реального зниження викидів великі компанії будуть просто купувати квоти у climeworks і аналогічних проектів.