«яндекс ” запустив закадровий переклад відео

12

Представлений в червні цього року голосовий перекладач відео в «яндекс.браузері ” повністю заробив. За заявою розробників, їх технологія закадрового машинного перекладу не має аналогів у світі. Вона об’єднує в собі машинний переклад з функціями синтезу мови ” яндекс.перекладача ” і визначальною стать мовця для підбору відповідного голосу.

Після майже двомісячного закритого тестування технологія машинного перекладу відео в ” яндекс.браузері ” стала загальнодоступною. Тепер у користувачів з’явилася можливість дивитися будь-який англомовний ролик з російською озвучкою. Переклад накладається на оригінальну мову, яка приглушується і не заважає сприймати інформацію.

«переклад, який виконує “яндекс”, виходить закадровим і двоголосим. Чоловічі голоси переводяться чоловічим голосом, жіночі-жіночим. Якщо ви зрозумієте, що жіночий голос вам знайомий, знайте, що вам не здалося. Це голос аліси«, – пояснюється в блозі компанії»яндекс”.

Нова функція працює в ” яндекс.браузері “на пк і в додатку “яндекс” на мобільних пристроях з ios і android. Машинний переклад з англійської мови доступний на youtube, vimeo, twitter та інших популярних платформах, але тільки для відео, яке знаходиться в загальному доступі.

У майбутньому компанія «яндекс» має намір застосувати технологію і для інших мов, а також включити в переклад більше голосів.