Яндекс, Супутник і Mail.ru очистили свої видачі посилань на заборонені сайти

34

Від автора: з початку місяця вітчизняні пошуковики вилучили з видач посилання на заборонені в Росії ресурси. А також на їх дзеркала. Останній очистила свій індекс пошукова система Яндекс.

З початку жовтня набули чинності зміни до «інформаційного» закону. Згідно нього, пошукові системи не мають права показувати у видачі посилання на ресурси, заборонені в Росії і заблоковані за рішенням Мосміськсуду. Крім цього пошуковикам забороняється виводити посилання на піратські сайти і їх дзеркала.

За всіма ознаками, пошукові сервіси вже підчистили свої індекси заборонених ресурсів. Кореспонденти «Роєм» досліджували їх видачі. З’ясувалося, що першими нові норми закону виконали Супутник і Mail.ru. До четвертого жовтня змінилася видача Яндекса. Тепер зверху результатів пошуку, де містилися посилання на заборонені ресурси, виводиться повідомлення про те, що видача фільтрується.

Минулого місяця стало відомо, що для виконання норм оновленого законодавства основні пошукові системи Росії підключилися до системи Роскомнадзора. З неї в автоматичному режимі вони отримують останні оновлення реєстру заборонених у країні ресурсів.