Як підключити телефон до телевізора: 3 простих способи

114

Існує кілька способів для підключення смартфона до телевізора. Деякі з них здатні перетворити пристрій в повноцінну smart приставку, інші дозволяють запускати тільки конкретні медіафайли. Якщо ви не знаєте за допомогою якого з них краще підключити телефон до тб, то пропонуємо ознайомитися з інструкціями для кожного з них. На додаток-перелік їх достоїнств і недоліків, який допоможе визначитися з вибором.

Підключення через hdmi

Найпростіший спосіб. В ідеалі на смартфоні або планшеті повинен бути спеціальний mini hdmi роз’єм для прямого під’єднання до тб. Якщо його немає, то можна скористатися спеціальним перехідником з microusb на hdmi або адаптером. Після цього:

  1. запустіть телевізор, в меню вибору джерела сигналу (там де av, usb, pc і т.д.) вкажіть hdmi;
  2. підключіть за допомогою hdmi кабелю або адаптера (mini usb — hdmi) мобільний пристрій;
  3. почнеться автоматичне налаштування зображення під дозвіл екрану (для повноцінного відображення картинки). Якщо цього не сталося, то зайдіть в меню телефону і вкажіть необхідні параметри самостійно (частота зображення, дозвіл).

Тепер всі дії, які виконуються на мобільному, будуть відображатися на телевізорі. Для комфортної роботи можна під’єднати через bluetooth або usb otj комп’ютерну мишу, клавіатуру. Для економії заряду вимкніть екран смартфона.

переваги:

У вільний usb роз’єм можна під’єднати зарядку, забезпечуючи безперервну роботу пристрою;

Додатково можна підключити мишку, клавіатуру, геймпад, флешку;

Тв виконує функцію монітора.

недоліки:

Не всі смартфони підтримують даний тип підключення;

Може знадобитися додатковий перехідник, адаптер.

Через usb

При підключенні телефону до тб по usb інтерфейсу, мобільний пристрій буде використовуватися як флеш накопичувач. Тобто на екрані не будуть дублюватися всі виконувані на смартфоні дії (як у випадку підключення через hdmi), але можна буде запускати і програвати окремі медіафайли.

керівництво для підключення:

  1. візьміть usb кабель (який використовується для комутації з pc і зарядки) і підключіть один його кінець до телефону, а інший вставте в usb роз’єм на телевізорі;
  2. на тб відкрийте меню «джерело сигналу» (source) і виберіть usb. Аналогічні дії виконайте на мобільному пристрої (вікно з’являється автоматично).

Після цього на тб запуститься інтерфейс, де можна буде переміщатися між системними папками на телефоні (по типу провідника на пк) за допомогою клавіш на пульті дистанційного керування. На деяких моделях телевізор може автоматично перевірити пристрій на наявність медіафайлів, після чого запропонує їх відтворити (переміщатися між окремими папками не вийде).

переваги:

Підтримуються всі пристрої;

Немає необхідності купувати додаткові шнури (потрібний кабель поставляється в комплекті з телефоном);

Пристрій заряджається безпосередньо від тб, тому підключати зарядку не потрібно.

недоліки:

Відтворюватися будуть тільки ті файли, які підтримуються на тб (список доступних форматів в інструкції);

Не можна запускати ігри і програми, використовувати телевізор в якості повноцінної заміни монітора;

Немає доступу до інтернету.

Wi-fi з’єднання

Спосіб підходить тільки для сучасних телевізорів в яких вбудований wi-fi модуль і пристроїв на базі андроїд не нижче четвертої версії.

порядок підключення:

  1. на телефоні перейдіть в меню “налаштування» — «бездротові мережі»- “wi-fi”. Коли відкриється список доступних мереж клікніть по кнопці викликає випадаючий список і виберіть ” wi-fi direct “» якщо її немає, то ” додаткові налаштування»);
  2. почнеться пошук доступних мереж для підключення по wi-fi direct;
  3. тепер на телевізорі відкриваємо меню і шукаємо підпункт «мережа» (зазвичай відкривається за допомогою окремої клавіші на пульті дистанційного керування). Тут з’явиться список доступних способів підключення. Аналогічно телефону, вибираємо wi-fi direct;
  4. почнеться пошук доступних для підключення пристроїв. Для підключення через тв виберіть зі списку модель мобільного телефону. На нього доведеться запит на підключення, підтвердіть його.

Через кілька миттєвостей смартфон з’єднується з телевізором і почне передавати сигнал, дублюючи зображення (і передаючи звук) з мобільного на тб.

переваги:

Не потрібні ніякі дроти;

Всі роз’єми вільні, тому пристрій можна поставити на зарядку;

Тв використовується як монітор, тому використовується як великий екран для програвання медіафайлів будь-яких форматів, запуску додатків;

Можна займатися інтернет серфінгом.

недоліки:

Не всі телевізори і телефони підтримують технологію wi-fi direct;

Швидко витрачається зарядка.

Висновок

Wi-fi модуль є тільки у дорогих телевізорів, до того ж не всі телефони підтримують технологію wi-fi direct. Тому його актуальність поки ще під великим питанням. Підключення по usb-самий застарілий метод. Відтворюватися будуть тільки ті файли (аудіо, фото, відео), формати яких підтримуються телевізором. Через це є ризик, що завантажені на смартфон фільми або фото просто не відтворяться.

Найпростіший і доступний метод підключення — через hdmi інтерфейс. Його підтримує кожен сучасний телевізор і велика частина старіших моделей. Навіть якщо на мобільному немає hdmi роз’єму, то набагато простіше придбати адаптер або перехідник. У нього невелика ціна, але зате ви отримаєте доступ до всього функціоналу, зможете відтворювати будь-які медіафайли, підключати інші пристрої (миша, клавіатура, геймпад), виходити в інтернет.